Budeme se hlavně snažit hrát naší hru, pověděl před druhým utkáním Robin Staněk

Jan Matúš
O L O M O U C – V neděli čeká Hanáky další střetnutí proti Kališníkům, které Olomouc porazila v prvním měření sil 4:1. V prvním utkání se navíc poprvé v sezóně prosadil olomoucký obránce Robin Staněk, jenž si gólovou radost schovával na velice dobrý okamžik, když vstřelil první branku svého týmu v zápase. „Jsem za premiérovou trefu rád, ale více mě těší, že se nám povedlo zápas zlomit na naší stranu,“ řekl skromně po utkání Robin Staněk.

Hned v neděli čeká Hanáky druhý duel čtvrtfinálové sérii proti Litoměřicím, které dokázala Olomouc v prvním vzájemném měření sil porazit 4:1, a připsat si tak první bod do série. Vstup do sobotního zápasu Kohoutům nevycházel přesně podle představ, protože na začátku první třetiny byly více aktivní spíše hostující Litoměřice, jenž několikrát nebezpečně ohrozily Vošvrdu.

⇒ Obránce Robin Staněk

„Začátek utkání byla spíše taková oťukávaná, kdy se oba týmy snažily hrát ze zabezpečené obrany. Zápas následně oživily přesilové hry, kdy se začaly objevovat šance na obou stranách a začal to být celkem otevřený hokej, kde bylo otázkou času, kdo jako první využije některou ze svých příležitostí,“ vracel se ještě k úvodu předešlého zápasu Robin Staněk.

O první vstřelenou branku v utkání se nakonec postaral právě svou premiérovou trefou v sezóně Robin Staněk, jenž si sjel před brankoviště pro Maroszovu přihrávku a s trochou štěstí protlačil puk za záda Krále v bráně Litoměřic.

„V základní části jsem zřejmě zkoušel střílet branky, tak jak se to nemá dělat. V sobotu mi tam spadnul takový šmudla, když jsem původně chtěl vstřelit puk pod břevno, ale kotouč mi sjel z hole a projel hostujícími brankáři mezi jeho betony. Rosťa (Rostislav Marosz) natáhnul na sebe tři hráče a já měl potom na zakončení celkem dost času,“ popisoval svou úvodní trefu v sezóně olomoucký obránce.

Mora následně přidala ještě jednu branku, na kterou však již dokázaly reagovat i Litoměřice, které snížily v poslední minutě na rozdíl jedné branky. Že se hraje až do závěrečného hvizdu následně předvedli olomoučtí hokejisté, jenž i přes inkasovanou branku dokázali vstřelit ještě třetí gól, který padnul pouhých šest vteřin před druhou sirénou.

„Byli jsme celkem v klidu, protože jsme stále vedli a věděli jsme, že když budeme dál hrát svou hru, tak se nám znovu povede soupeři odskočit na větší brankový rozdíl. Naštěstí se nám nakonec povedlo přidat třetí branku ještě do kabiny, takže to byl do třetí třetiny velice dobrý náskok, ve které jsme se již následně chtěli hrát dobře dozadu,“ pověděl k divokým momentům na konci druhé periody hráč s číslem 66 na zádech.

⇒ HC Stadion Litoměřice

I přes inkasovanou třetí branku se dalo očekávat, že Litoměřice přidají na tempu a budou se snažit ještě něco s vývojem utkání udělat, ale hostující hokejisté se i přes několik nabídnutých přesilovek příliš do útoku nehnali, a tak Olomouc dovedla první zápas do vítězného konce, když ještě dvě minuty před koncem potvrdil výhru domácích svou tečí Ostřížek.

„Čekali jsme, že na nás ve třetí třetině vletí, že již nebudou mít co ztratit, ale Litoměřice se naopak ještě více zatáhnuly a nechtěli nic riskovat a my jsme již hostující tým k ničemu moc nepouštěli. Ve třetí třetině jsme se snažili hrát jednoduše a dovedli jsme první zápas k vítězství,“ řekl k průběhu poslední části.

Hanáky čeká ihned další den znovu vystoupení před vlastními fanoušky, když v neděli pokračují čtvrtfinálové boje. Dá se očekávat, že i druhé utkání bude mít podobný ráz, jako to první, kdy hostující Litoměřice budou spíše spoléhat na svou defenzívu a hosté budou chtít hrozit hlavně ze svých rychlých protiútoku a přesilových her.

„Uvidíme s čím na nás Litoměřice půjdou. My se budeme snažit hrát stále naší hru. Hrát hlavně dobře dozadu a nepouštět je do výraznějších šancí. Když tak máme v bráně Vošvece (Tomáš Vošvrda), který snad vychytá střely, které na něho necháme projít,“ dodal na závěr Robin Staněk.

Druhé utkání je na programu v neděli na olomouckém zimním stadionu, kdy úvodní vhazování je naplánováno na 17:00. Pro fanoušky, kteří se osobně nevypraví přímo do plecharény bude připraven textový on-line přenos. Přijďte tak podpořit Kohouty i v jejich druhém čtvrtfinálovém vystoupení a dohnat olomoucké hokejisty k druhému vítězství v této sérii.

Sestavy z posledních utkání

HC Olomouc: Vošvrda – Cartelli, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň (C), Staněk, Kadela – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Pekr, Kindl, Řípa – Marosz, Knotek, Herman – Jergl, Diviš, Švaňhal. Trenér: Petr Fiala.

HC Stadion Litoměřice: Král (26. – 27., 41. Přikryl) – Šulc, Hrbas, Míka, Žovinec, Drábek, Kolář, Husák – Budínský, Koudelka, Hašek (C) – Čermák, Rubeš, Procházka – Švagrovský, Bahenský, Chlapík – Novák, Doležal Z., Škop – Racek. Trenér: Jiří Doležal.