Budou to těžké zápasy, ale máme jim co vracet! Prostě je porazíme, velí Marek Matašovský

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Junioři mají za sebou další trip, a to poměrně daleko. Na konci října se vydali až do Karlových Varů a Litvínova. Utkání s lídrem ze západu Čech nevypadalo vůbec špatně. Kohouti několikrát vedli, Energie ale v prodloužení strhla výhru na svou stranu. Do zápasu s Litvínovem nevstoupili Olomoučtí dobře, v závěru se ale rvali alespoň o srovnání. I Verva si ale svou výhru nakonec pohlídala.

Juniorka měla na tripu hodně těžký úkol. Už v prvním zápase ji čekal lídr juniorské extraligy, Karlovy Vary. Právě s Energií ale kohouti sehráli velmi dobrý zápas. Čtyřikrát vedli, domácí ale dokázali dovést utkání do prodloužení, a tam rozhodli. O den později, v Litvínově, se ale Hanákům tak úplně nedařilo. Parta kolem kapitána Kučery se nakonec dotáhla na rozdíl jediné branky, Verva si ale výhru utéct nenechala a pojistila si ji čtvrtým gólem. Olomouc se tak z tripu vrátila s bodem. „První dojmy z tripu nejsou dobré, protože jeden bod je málo a za předvedený výkon jsme měli mít minimálně čtyři body. Mrzelo nás to všechny, protože jsme opravdu chtěli moc vyhrát a nad prvním týmem tabulky by byla výhra o to lepší, ale nevyšlo to,“ litoval Marek Matašovský.

A čím to, že se i přes prohru zápas s Karlovými Vary poměrně povedl? „Asi jsme se dobře naobědvali,“ smál se šikovný útočník. Narážel tak na fakt, že hned několik hráčů trápily zdravotní problémy.

Utkání v Litvínově ale dobře nezačalo. Hanáci už po pěti minutách prohrávali 0:1, v polovině zápasu vedli domácí už o tři branky. A kde byl rozdíl? Svou roli možná sehrála únava. „Měli jsme jeden zápas v nohách a Litvínov byl čerstvý, takže to na začátku nebylo dobré,“ uvažoval osmnáctiletý hokejista. Do třetí třetiny sice nastoupil tým chudší o potrestaného Radima Hradila, Šimona Grocha a zraněného Patrika Janecha, odhodlaný ale se skóre ještě něco udělat. „Věděli jsme, že je to tým, který musíme porážet a že na ně máme. V šatně bylo trochu rušno a řekli jsme si, že na ně vlétneme,“ vysvětloval.

Olomoučtí se sice krčí na nelichotivém posledním místě, herní projev ale ve většině případů vůbec nebyl špatný. Sami trenéři přiznali, že se juniorka postupně výkonnostně zvedá, co ale ještě chybí a co musí být jinak? „Sráží nás hodně tresty, kterých máme nejvíc z celé soutěže. Hra ve čtyřech nám pak bere hodně sil. Potřebujeme taky dávat víc gólů,“ vyjmenovával forvard nosící číslo 24.

Juniorku čekají poslední dva zápasy před reprezentační pauzou. Trochu netradičně ve čtvrtek doma přivítají silné Vítkovice a v pátek pak Třinec. „Budou to hodně těžké zápasy, ale máme jim co vracet, takže je prostě porazíme! O pauze budeme pořádně trénovat, abychom potom byli připraveni na další zápasy,“ dodal odhodlaně.