Byl to Pekyho den, usmíval se autor tří gólových asistencí Jiří Řípa

David Jahoda, Sanny Muharem
H R A D E C K R. – V utkání proti Hradci Králové se mohli olomoučtí trenéři po delší době spolehnout na osvědčené schopnosti útočné formace Pekr – Řípa – Herman. Do sestavy se vrátil hlavní článek tohoto komanda Matěj Pekr, jenž si svůj návrat osladil hned čtyřmi brankami. U třech z nich mu asistoval jeho dvorní nahrávač Jiří Řípa, který na výhře 6:2 našel ale i negativa. „Nesmíme tak často faulovat, víme totiž, že ve hře pět proti pěti nás jen málokdo dokáže přehrát,“ pravil Jiří Řípa.

Olomouc zajížděla v rámci 46. kola první ligy na led Hradce Králové, kde za každou cenu chtěla napravit domácí prohru s Ústím nad Labem. Mora zápas sice nezačala dobře, avšak hlavně díky čtyřgólové munici navrátilce do sestavy Matěje Pekra dokázala nakonec zvítězit 6:2 a z Hradce si odvézt tři body.

„Hráli jsme celý zápas v pohodě, myslím si, že kdyby Hradec neměl tolik přesilovek, tak by se do hry ani moc nedostal. Podle mě jsme si to po vybudování náskoku hlídali,“ hodnotí utkání centr první olomoucké pětky Jiří Řípa.

Hradec rozhodně nenaplňuje předsezónní očekávání. Momentálně se nachází na první nepostupové pozici, osmé Benátky však mají pouze lepší skóre, a tak se zdá, že bitva o účast ve vyřazovací části bude trvat až do posledního kola.

„Věděli jsme, že se Hradečtí perou o play-off s Benátkami, určitě jim tenhle tlak na psychice moc nepřidá. Čím víc chce Hradec vyhrávat, tím méně mu to možná jde,“ přemýšlí olomoucká jednadvacítka.

Zápas na hradeckém ledě ovládl jediný muž. Hrdinou večera se stal Matěj Pekr, jenž se po několikadenní absenci předvedl čtyřmi přesnými zásahy do soupeřovy sítě.

⇒ Útočník Jiří Řípa si proti Hradci Králové připsal tři asistence

„Byl to Pekyho (Matěj Pekr) den. Byl čtrnáct dní na marodce, takže si zřejmě odpočinul, poté potrénoval a do zápasu s Hradcem do toho pořádně vlétnul. Ke čtyřem gólům není co dodat,“ říká Řípa, který se sám podílel na třech trefách olomouckého kanonýra.

Menším kazem na vysoké výhře 6:2 byla vyloučení. Rozhodčí poslali Hanáky na trestnou lavici hned ve třinácti případech. „Vždycky si říkáme, že musíme začít bez faulů, ale samozřejmě se nám to tady zase nepovedlo,“ poznamenává ironicky hokejista přezdívaný Řepa.

„Ze začátku utkání jsme byli hodně vylučovaní, čehož domácí využili a my jsme prohrávali. Nevím, čím to je, ale pokaždé, když přijedeme do Hradce, tak jsme v prvních pěti minutách minimálně dvakrát vyloučení,“ tvrdí Řípa, který dodává. „Nesmíme tak často faulovat, víme totiž, že ve hře pět proti pěti nás jen málokdo dokáže přehrát.“

Po výhře nad Hradcem Králové si Kohouti o něco navýšili svůj náskok na třetí Ústí nad Labem, to totiž ve stejném kole doma prohrálo proti první Mladé Boleslavi 3:4 po nájezdech. Aktuální náskok Olomouckých na třetí příčku tak činí čtyři body.

„Chceme se i nadále držet před Ústím na druhém místě. Je škoda, že jsme s nimi ve vzájemném utkání doma ztratili. V sobotu nás čeká zápas v Mladé Boleslavi a myslím, že pokud předvedeme stejný výkon jako v Hradci, tak je možné proti Boleslavi uhrát nějaké body,“ konstatuje Řípa, který připomíná, kam se Mora vydá v dalším kole.

I když už má Mora jistotu účasti ve vyřazovací části dávno zajištěnou, neznamená to, že může parta okolo kapitána Bartoně nějak polevit. „Chceme neustále vyhrávat, nemůžeme si dovolit něco na konci základní části vypustit. To by se nám totiž mohlo zle vymstít v play-off. Mohlo by se stát, že bychom hráli v klidu, pak by ale přišly dva prohrané zápasy, najednou by tu bylo play-off a my bychom hráli špatně. Takže chceme do konce základní části vyhrávat, co to jen půjde,“ burcuje druhý nejproduktivnější hráč Mory před zbývajícími šesti zápasy.