Bylo to bojovné utkání, za dva body jsme rádi, řekl Petr Strapáč

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Znovu a znovu se potvrzuje, že i tentokrát bude extraliga velmi vyrovnanou soutěží. A důkazem toho bylo i utkání Kohoutů proti Pardubicím. Na první branku se na stadionu Dynama čekalo poměrně dlouho, ta pak přišla navíc v oslabení, když s trochou štěstí překonal Kloučka Petr Strapáč. Hanáci dlouho drželi těsný náskok, domácí ale dokázali v závěru srovnat. Rozhodnout tak muselo znovu prodloužení, ve kterém se z bodu navíc radovala Olomouc.

Kohouti odehráli na ledě Pardubic velmi vyrovnané utkání, ve kterém se na první gól čekalo až do začátku druhé třetiny. Tehdy se, trochu paradoxně v oslabení, jako první prosadili Hanáci. V závěru zápasu však domácí srovnali krok a rozhodnout tak muselo prodloužení. „Bylo to bojovné utkání a určitě jsme věděli, o co hrajeme, protože přece jen jsme v tabulce blízko sebe. Pardubice předtím vyhrály na Spartě, takže jsme věděli, že to nebude snadný soupeř, což se potvrdilo. Rozhodně jsme rádi, že jsme si odvezli dva body,“ oddechl si Petr Strapáč.

Zatímco Hanáci ve svém dosud posledním domácím utkání ztratili dobře rozehraný zápas, Dynamo si vyšláplo na Spartu. Psychická výhoda tak mohla být spíš na strany Východočechů. „Určitě je to o to těžší, ale tím se nemůžeme zabývat. Chtěli jsme hrát svou hru, a to se nám povedlo. Je škoda, že jsme prohráli třetí třetinu, ale za dva body jsme rádi,“ prozradil.

Jedna výhoda pro Olomouc by se ale před utkáním přece jen našla. Pardubice byly na svém ledě nejhorším týmem soutěže. „Abych řekl pravdu, to vůbec nevím, takže na to jsme se nějak speciálně nepřipravovali. Dívali jsme se na jejich poslední zápas na Spartě, kde jsme věděli, že hráli zodpovědně dozadu a zaslouženě vyhráli,“ uznal olomoucký útočník.

Hanáci v dramatickém utkání dlouho vedli, i když jen těsně. Jednobrankový náskok bývá v zápasech velmi zrádný. „Víme, že ani dvoubrankový náskok není nijak luxusní, protože ten jsme proti Spartě ztratili. Řekli jsme si, že chceme hrát svou hru a určitě ne nějak pasivně. Myslím, že se nám to dařilo, ale bohužel nám tam pak spadl takový nešťastný gól. V prodloužení jsme to naštěstí urvali na naši stranu,“ byl rád.

O první branku hostů se postaral právě Petr Strapáč, kterém ale v zakončení tak trochu pomohl i jeden z domácích beků. „Viděl jsem, že mám jednoho beka za sebou, ale ten, co mě křižoval, mě měl na dosah holí, takže jsem si myslel, že půjdu do bekhendu, ale na poslední chvíli hráč Pardubic našel ještě lepší variantu a zasunul to mezi nohy. Takže šťastný gól, ale o to cennější,“ usmíval se.

Kohouti pak měli blízko k dalšímu gólu ve dvojnásobné i klasické přesilovce, dostat puk za Kloučka se jim však nepovedlo. „Myslím, že tam nebyly špatné situace. Byly tam tuším dvě tyčky, ale určitě tomu chybí ještě víc střelby a trochu štěstíčka,“ uvažoval hráč nosící na drese číslo 44.

V posledních třech utkáních parta kolem kapitána Vyrůbalíka pokaždé bodovali. Po nevyrovnaném začátku soutěže a debaklu v Plzni se tak zdá, že se začíná zvedat. „Myslím, že jsme v posledních zápasech nehráli špatně, ale ztratili jsme to na konci zápasu. Proti Spartě, kdy jsme vedli 2:0 jsme to ztratili v prodloužení, v Třinci jsme to ubojovali, ale s Hradcem jsme taky vedli o gól a prohráli ještě v základní hrací době. Nebylo to špatné, ale bodů mohlo být víc, takže jsme rádi, že jsme vyhráli a doufám, že to proti Mladé Boleslavi potvrdíme výhrou za tři body,“ řekl odhodlaně olomoucký bojovník.