Bylo vidět, že fanoušci jsou hladoví po hokeji. Potěšilo to, hlásí navrátilec Lukáš Kucsera

Josef Prášek
O L O M O U C – Vstup do prvního utkání GeneralI Česká Cup Hanákům vyšel, když jako první otevřel skóre navrátilec Lukáš Kucsera! Jenže ani jeho první branka v prvním zápase po návratu na Hanou na body nestačila. Kohouti podlehli Hradci 2:5. Kucsera po utkání povídal nejen o své brance, ale také o jeho formaci s Petrem Kolouchem a Tomášem Gřešem.

Téměř po pěti měsících nastoupili hráči Hanáků k zápasu na ledě, ale výhry se nedočkali a padli 2:5 s Hradcem Králové. „Asi to byl takový ten klasický první zápas, navíc po dlouhé době, co jsme nebyli na ledě,“ říká ze začátku Lukáš Kucsera. „Myslím, že tam byly dobré věci, ale asi převažovaly ty horší. Máme spoustu rezerv, a to v obraně i útoku. Ale na tom ještě zapracujeme a půjde to nahoru,“ věří hráč, který letos přišel z brněnské Komety. A prvním zápase po příchodu na Hanou se dočkal i branky!

⇒ Útočník Lukáš Kucsera
V utkání 1+0 )

„Já byl připravený, že to vystřelím oběma rukama. Ale ten puk se zbrzdil a když jsem viděl, že do toho někdo sahá, tak jsem do toho chtěl aspoň píchnout. A že to vyletělo takhle nahoru? To jsem byl i já překvapený,“ uznává osmadvacetiletý forvard.

Po první části tak byl stav příznivý pro domácí, ale po druhé periodě se to změnilo. Hradec v ní vstřelil dvě branky. „Rozdíl pak byl v pohybu, to je jasné. Oni byli v první třetině více zatažení a nešli tolik po nás. Pak nás začali více napadat a my jsme se dostávali do problémů,“ hledá příčiny obratu soupeře.

Chvíli po začátku třetí periody hosté odskočili už o dvě branky, pak ale David Škůrek vstřelil branku naděje na 2:3. Na ledě byl zrovna i útok ve složení: Lukáš Kucsera, Petr Kolouch a Tomáš Gřeš. „Byla to rána od mantinelu a propadlo to nějak nad betonem. Brankář tam možná neměl více prostoru než na puk a prolétlo to tam,“ popisuje Lukáš Kucsera branku svého spoluhráče.

„Nás ta branka nakopla, pak jsme ale hned inkasovali. To je blbé,“ říká o bleskové odpovědi soupeře. Hanáci pak měli k dispozici i přesilovou hru pět na tři, která nakonec nebyla využita. „Přesilové hry jsme zatím moc neřešili, což bylo v zápase vidět,“ myslí si útočník, jenž hrál s číslem 87. „Chodili jsme zkrátka na ně v lajně, jak to vyšlo,“ dodává. Jeho slova potvrdil také trenér Jan Tomajko. „Přesilovky jsme vůbec netrénovali, speciální tréninky jsme měli asi dva, podle toho to vypadalo,“ sděluje olomoucký kouč.

Foto: Alena Zapletalová

Jak už bylo zmíněno, Lukáš Kucsera nastoupil v útoku se svým kamarádem Petrem Kolouchem. „Říkali jsme si, že by bylo bezva, kdybychom si spolu zase zahráli,“ uznává. „Náš výkon ale zatím hodnotit nebudu, musíme to prostě ještě zlepšit,“ myslí si vítkovický odchovanec.

„Doufám, že nezklamu trenéry ani další lidi okolo olomouckého hokeje. Přeji si, aby můj výkon byl zdaleka lepší v příštích zápasech. Chci týmu pomoct co nejvíce,“ hlásí s odhodláním Lukáš Kucsera, který pochválil domácí diváky. „Fanoušci byli hodně slyšet, což bylo fajn. Bylo vidět, že jsou hladoví po hokeji. Každého z nás potěšily i fronty dlouho před začátkem zápasu,“ prozrazuje.