Charitativní zápas odložen na neurčito

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Charitativní utkání mezi juniory HC Olomouc a univerzitními hokejisty HC UP Olomouc, které se mělo odehrát 8. prosince, se z důvodu zhoršené pandemické situace odkládá na neurčito.

Ještě před vánočními svátky se na olomouckém ledě měli v rámci hesla „pro dobrou věci“ utkat junioři HC Olomouc a univerzitní hokejisté. Druhý ročník charitativního zápasu, jehož výtěžek měl být věnován na podporu Fakultní nemocnice a její nadace Šance, se však z důvodu zhoršené pandemické situace musí odložit.

Nový termín zápasu však z důvodu blížících se vyřazovacích bojů a nabitého herního programu na začátku roku 2022 zatím není znám.

„Velmi nás mrzí, že jsme se dostali do bodu, kdy musíme veškeré přípravy na utkání zastavit. Oba týmy i dobrovolníci se na zápas těšili, zdraví je pro nás ale na prvním místě, a tak jsme se rozhodli charitativní projekt odložit. Pandemie koronaviru nám utkání zkomplikovala už podruhé, nicméně věříme, že se na ledě potkáme v novém roce 2022,“ dodali organizátoři.