Chce to proměňovat více šancí, ví po těsné prohře s Brnem Alex Rašner

Jakub Žurovec
O L O M O U C – Hanáci těsně nestačili na brněnskou Kometu 2:3 a z domácího zápasu tak neberou ani bod. V tabulce se dostali na třetí místo za Vítkovice a Pardubice. Olomoučtí ale mají na rozdíl od ostatních týmů zápas k dobru.

Nepříznivý výsledek duelu nedokázala zvrátit ani trefa Alexe Rašnera, který si tak připsal první branku v tomto ročníku extraligy. „Přesilovky se nám moc nedaří, chtěl jsem to nějak změnit. Vzal jsem to na sebe, vystřelil, soupeř moji ránu tečoval a byl z toho gól. Je škoda, že nám nepomohl k výhře,“ říká Rašner.

⇒ Obránce Alex Rašner

„Měli jsme pak ještě přesilovku pět na tři, v ní jsme měli šance, které jsme však nedokázali proměnit. Prostě nám to tam nespadlo,“ smutní. Rašner vzápětí ještě dodává: „Přesilovky trénujeme velmi často a doufám, že ty góly z nich budeme dávat častěji.“ Kohouti sice skórovali ve dvou početních výhodách, nicméně ve třetí části se jim nepodařilo proměnit ani jednu.

Olomouc předvedla velmi sympatický výkon. Ve třetí třetině byla velmi blízko k vyrovnání. „Tam už jsme po tom gólu sahali, kdybychom ho dali, mohlo být vše jinak. Je to ale tak, jak to je, takové věci se zkrátka v hokeji stávají,“ komentuje gólovou snahu domácích Rašner.

„Kdybych měl zápas shrnout, nejvíce šancí jsme měli hlavně ve třetí třetině. Nastřelili jsme tyčku, bohužel jsme však nedali góly. Je to škoda, zápas by se pak nesl v úplně jiném duchu,“ navazuje olomoucký bek.

„Teď se však musíme pořádně připravit na Třinec, se kterým hrajeme už v úterý,“ uzavírá Rašner.