Chtěli jsme podat zodpovědný výkon, řekl po zápase v Liberci Lukáš Kucsera

Kristýna Nováková
L I B E R E C – Restart soutěže se s Olomoucí nijak nemazlil, po dlouhé pauze se vydala rovnou na led jednoho z favoritů soutěže – Liberce. Bojovné utkání přineslo hned 6 gólů, 3 z nich však nakonec nebyly uznány. Útočník Lukáš Kucsera patří mezi jednoho z neuznaných střelců, jeho gól byl po trenérské výzvě domácích odvolán.

První utkání po dlouhé pauze odehráli Hanáci na dalekém severu Čech, v Liberci. Oba týmy se v letošní sezóně potkaly už podruhé, pondělní zápas byl však zcela jiný – oba týmy se totiž musely vyrovnat s více než měsíční absencí tréninku na ledě. „Bylo to strašně těžké. Neřekl bych ani fyzicky, jako spíše celkově ve hře. Měli jsme tam strašně moc nepřesností,“ hodnotil návrat útočník Lukáš Kucsera. „Každopádně to šlo opravdu poznat, že jsme nebyli 5 týdnů na ledě.“

„Jeli jsme sem, s tím, že to bude strašně těžké, Liberec je favorit soutěže,“ pokračoval opavský rodák. „Věděli jsme, do čeho jdeme a chtěli jsme podat zodpovědný výkon. Samozřejmě ten nejlepší, co umíme. Podepsala se na nás ta pauza,“ pokrčil rameny. „Nicméně nemyslím, že jsme odehráli špatné utkání. I na Liberci bylo vidět, že dlouho nehrál, také tam byla spousta nepřesností.“

⇒ Útočník Lukáš Kucsera

Utkání v Liberci sice skončilo poměrem 2:1, gólů však bylo k vidění více – hned 3 z nich však rozhodčí po konzultaci s videorozhodčím neuznali. „Asi je to správně. Pokud ten gól podle pravidel nemá platit, tak by platit neměl,“ přemítal Kucsera. Poprvé muselo být prozkoumáno video ve druhé třetině po baseballové trefě Jakuba Navrátila. „Co se týče toho prvního gólu, ten jsme neřešili. Už od pohledu to vypadalo, že to bylo celkem vysoko,“ řekl Kucsera. Podruhé se v této situaci ocitl sám Kucsera, po jeho trefě si totiž Liberec vyžádal trenérskou výzvu, která potvrdila postavení útočícího hráče v brankovišti. „Ten můj gól těžko říct… já jsem se hned ptal Rosti Olesze, jestli tam měl nějaký kontakt, nebo jestli stál v brankovišti, on říkal, že ne. Rozhodnutí bylo takové, jaké bylo,“ komentoval celou situaci devětadvacetiletý hokejista. Potřetí se muselo zkoumat video pro změnu na straně Liberce, i tentokrát bližší prozkoumání záběru z kamery odhalilo, že gól padl neregulérním způsobem.

Hanáci podali v Liberci srdnatý výkon, nakonec z toho však žádné body nevytěžili a jejich série proher pod Ještědem se natáhla už na 10 zápasů. „Abych pravdu řekl, tak jsem to nevěděl,“ reagoval Kucsera na informaci o nešťastné sérii. „Nemyslím si ale, že bychom dnes odehráli nějaké špatné utkání. Po tak dlouhé době bez ledu to bylo takové ubojované. Ty poslední vteřiny jsme dřeli, ale bohužel to nevyšlo,“ dodal smutně. „Myslím, že zápas od zápasu to bude lepší a že dostaneme větší jistotu na hokejku. Doufám, že se to vrátí do starých kolejí.“

Všechny extraligové týmy čeká v následujících týdnech velmi nabitý program, je totiž třeba dohnat zápasy, které byly v říjnu odloženy. Pro hráče to tak znamená, že budou hrát zápas každé 2-3 dny. „Je třeba dobře regenerovat a protáhnout si třeba dobu na stadionu. Postarat se o tělo, aby bylo připravené na další zápasy,“ ví zkušený útočník.