Cíl je jasný, získat tři body! Kohouti se chystají na nevyzpytatelný Zlín

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Listopad Kohoutům příliš nepřeje. Během posledního podzimního měsíce se Hanáci zatím trápí, to je ale na čase změnit! Na olomoucký led dorazí v dalším kole zlínští Ševci, které v tabulce dělí od Olomouce pouhý bod. Ani Zlín na tom není výsledkově dobře, a tak bude chtít za každou cenu vyhrát. Stejný cíl však mají i Kohouti, kteří navíc mají Ševcům co vracet. Utkání, které bude znovu živě vysílat ČT Sport, začíná netradičně v pátek od 17:20.

Ani proti Hradci Králové se Kohoutům na tři body dosáhnout nepodařilo. Hanáci sice dokázali snížit náskok domácích, na vyrovnávací gól už ale síly nestačily, a tak se museli smířit s další prohrou. „Dostali jsme se zase do situace, kdy jsme dotahovali. První třetina byla dobrá, jakž takž vyrovnaná, ve druhé třetině to ale z naší strany nebylo vůbec dobré. V kabině byl pak trochu vítr, řekli jsme si, že to tak nejde a do třetí třetiny jsme vletěli s tím, že chceme vyrovnat. Moc nechybělo k tomu, abychom srovnali, bohužel jsme ale zase o gól prohráli. Takové výpadky, jako v první třetině, se nám nesmí stávat,“ varuje Vilém Burian.

⇒ Útočník Vilém Burian

Chybějící body nepřidávají ani na atmosféře, která v kabině olomouckých hokejistů vládne. „Teď atmosféra není moc dobrá. Pohoda není prakticky žádná, protože sice prohry nejsou o moc gólů, některé zápasy byly špatné, kdy jsme prohráli třeba o čtyři góly, ale body nesbíráme. Chceme se co nejdřív zvednou, ideálně hned proti Zlínu,“ burcuje.

V dalším kole ale dorazí na olomoucký led v rámci derby Zlín. Ani Ševcům v posledních zápasech štěstí nepřeje a propadají se tabulkou. Zlínské vedení kvůli neuspokojivým výsledkům dokonce sáhlo k výměně trenérů. „Víme, že se trápí, odvolali trenéry a že se jim taky nedaří. Věříme, že to v zápase zlomíme my, vyhrajeme a odrazíme se k lepším zítřkům,“ věří urostlý útočník.

O tom, zda změna lodivodů zlínského celku Ševcům prospěje nebo ublíží, se dá zatím polemizovat. „Těžko říct, jestli se to na nich podepíše, ale vždycky je to impuls pro kabinu, když se vymění trenér. Uvidíme, jak to na ně zapůsobí. My se na to ale nemůžeme koukat a musíme hrát svou hru. Dáme všechno do toho, abychom tři body získali my,“ říká rozhodně hráč, který v Olomouci působí první rok.

Proti sobě budou ve 24. kole stát týmy, které chtějí za každou cenu bodovat a odrazit se zpět do vyšších pater tabulky. Může se smolné období nějak projevit na hře obou týmů? „Myslím, že je to jedno. V tu chvíli bude chtít každý vyhrát a zlomit svou špatnou sérii. Možná to nebude úplně pohledný hokej, na to se ale teď nehraje. Hlavní jsou tři body,“ má jasno.

I když se Olomouci příliš nedaří, čtvrtá lajna Kohoutů, ve složení Burian, Herman, Fořt, začíná být víc vidět. V posledních dvou zápasech navíc právě tato lajna stála u dvou gólů. Pro všechny tři hráče navíc bude utkání se Zlínem poměrně zajímavé. Fořt s Hermanem ve Zlíně hokejově vyrůstali, Burian proti Ševcům nastupoval v rámci jihomoravského derby ještě v dresu Komety. „Z tohohle pohledu nás těší, že se nám začalo víc dařit, začali jsme bodovat a není to jen o těch šancí. Bohužel to ale zatím vychází tak, že se daří jedné pětce, jindy jiné a zbytek se nedokáže prosadit. Doufám, že se to zase sejde a začneme dávat góly všichni,“ říká hráč nosící dres s číslem 24.

Z KABINY SOUPEŘE: Zlín se propadá tabulkou. Změní něco výměna trenérů?

Stejně jako Kohouti, i Zlín se především v posledních zápasech výsledkově trápí. Ševci se kvůli neuspokojivým výsledkům propadli tabulkou až na dvanácté místo a zatím jsou tak ve čtveřici, která by si místo play-off zahrála play-out. Ševců se drží pořádná smůla, z pěti posledních zápasů získali pouhý bod, když podlehli Pardubicím až v prodloužení 4:5. Velká změna ale přišla po dohrávce sedmého kola s Libercem, kdy se Zlínští proti úřadujícím mistrům nedokázal prosadit a utrpěl debakl 0:5. Vedení zlínského klubu tak sáhlo k poměrně překvapivému kroku a odvolalo po pěti letech trenéra Rostislava Vlacha i jeho asistenta Juraje Juríka. Na jejich místo tak nastoupil trenér juniorů Robert Svoboda a bývalý zlínský obránce Martin Hamrlík.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Robert Svoboda
Kapitán: Ondřej Veselý
Hala (kapacita): Zimní stadion Luďka Čajky (7000)
Poslední utkání: Prohra s Libercem 0:5

SOUPISKA Zlín
STATISTIKY Zlína
ZMĚNY V KÁDRU Zlína
ZÁPASY Zlína

Držitelé průkazu ZTP/P, kteří jsou na vozíku, mají možnost vstupu na utkání na volnou vstupenku. Účast je ale nutné potvrdit nejdříve 24 hodin před zápasem na e-mail akreditace@hc-olomouc.cz