Život Michala Černocha a celé jeho rodiny se zcela změnil v roce 2009, jen tři měsíce po jeho svatbě. Cestou do práce měl autonehodu. V důsledku toho mu ochrnula dolní část těla a on několik měsíců strávil v nemocnici. Po návratu domů si musel zvykat na realitu života na invalidním vozíku, v čemž mu velmi pomohla manželka a rodina. Zásadní zlom ale nastal, když se rozhodl hrát hokej za SOHO olomoucké kohouty, místí sledge hokejový tým. S pomocí spoluhráčů, kteří jsou z větší části také handicapovaní, ale na život na vozíku byli již zvyklí, Michal Černoch pochopil, že jeho úraz neznamená konec života, ale pouze jeho změnu. Díky sledge hokeji se mu také zlepšila fyzická kondice a zvýšilo sebevědomí. V současnosti pracuje jako servisní technik v autoservisu a s manželkou vychovává dvouletou dceru.

Pojišťovna Generali, která je hlavním partnerem Tipsport extraligy, se rozhodla Michala Černocha podpořit v rámci výročí 25 let působení na českém trhu. Za každého fanouška, který navštíví utkání Olomouce s Kometou, které se koná 2. března, věnuje Michalu Černochovi 25 korun. Obdobná akce se koná i na ostatních stadionech, každý extraligový klub si totiž vybral konkrétního člověka, kterého chce tímto způsobem podpořit.

Vybranou částku by Michal Černoch použil na nákup nového invalidního vozíku, jelikož jeho stávající je po letech používání v havarijním stavu. Pokud by zbyly nějaké peníze, zainvestoval by je do vybavení na sledge hokej, jelikož chce i nadále reprezentovat město v české sledge hokejové lize.

Doufáme, že se na zimáku sejdeme v co nejhojnějším počtu!