Čtvrtfinále play-off míří na Hanou! Páteční bitva startuje v 17 hodin

Jan Meichsner
O L O M O U C – Celá Haná netrpělivě čeká na čtvrtfinálovou bitvu s pořadovým číslem tři. V té Kohouti od 17:00 přivítají na domácím ledě západočeské indiány. V ten samý čas pak Moravané nastoupí i k sobotnímu duelu. Už teď je jasné, že se fanoušci obou týmů dočkají minimálně tří pokračování vypjaté série Generali play-off.

ŘEKL PŘED ZÁPASEM: Martin Vyrůbalík

Čtvrtfinálové klání započali Moravané na ledě západočeského celku pondělím zápasem, ve kterém domácím podlehli poměrem 1:8. Následujícího dne se však Kohouti dokázali oklepat a vyválčili fantastickým obratem srovnání série na 1:1. Úterní zápas hodnotil krátce po jeho skončení Martin Vyrůbalík. „První třetina se nám trochu nesla v duchu pondělního utkání, ale nechtěli jsme to za žádnou cenu vzdát a bojovali jsme až do úplného konce. Museli jsme si k našemu výkonu před druhou třetinou něco říct, protože v pondělí to pro nás dopadlo katastrofálně. V play-off se nesmí vzdávat žádný zápas, žádný souboj. Opravdu se nám to potom vyplatilo, začali jsme lépe bruslit, přidali jsme na pohybu. Podařilo se nám dát kontaktní branku a potom v power-play už to byla paráda. Po třetí třetině už jsme tomu šli vyloženě naproti a štěstí se přiklonilo na naší stranu,“, vyprávěl olomoucký kapitán.

⇒ Obránce Martin Vyrůbalík

Cestu za vítězstvím započali hráči z Hané ve třetí třetině, ve které dokázali srovnat do té doby nepříznivě se vyvíjející výsledek. V prodloužení pak Miroslav Holec svou druhou brankou dokonal obrat a zařídil pro svůj tým veledůležité vítězství. „Přišlo mi jako kdybychom si před tou třetí třetinou odpočinuli, i když jsme neměli být z čeho unavení. Přišlo mi, že jsme v předchozím zápase moc nehráli. Cítili jsme před tím prodloužením, že v sobě máme ještě hodně sil a Plzeň jsme nepustili do skoro žádné šance. Svou roli sehrála potom v prodloužení i psychika,“ líčil Vyrůbalík.

Kohouti však dobře vědí, že je potřeba nechat úspěchy i neúspěchy minulých dní za sebou a kráčet čtvrtfinálovou sérii dál. Jasno o tom má i kapitán Hanáků. „Odpočinuli jsme si a využili dva dny volna k přípravě na další zápas. Především si to pak budeme muset ještě srovnat v hlavě, abychom nepředvedli to, co jsme předvedli v pondělí. Myslím si, že nám to fanoušci ani nedovolí a tahle série bude ještě hodně zajímavá,“ věří Martin Vyrůbalík. Moravané se také těší na domácí zápasy čtvrtfinálové série zejména kvůli svým fanouškům a podpoře, kterou dokáže zaplněný zimní stadion v Olomouci vytvořit. I přesto, že v Plzni jsou naši fanoušci utopení někde v rohu tak jsme vnímali jejich podporu. Věřím, že doma nám naši příznivci vytvoří co nejbouřlivější prostředí. Doufám, že budou našim šestým hráčem a poženou nás kupředu, sní olomoucký bek s číslem 37 na hrudi.

Z KABINY SOUPEŘE: Plzeň zaskočil skvělý obrat Hanáků

Do pondělního měření sil nastupovaly oba týmy plny očekávání z nadcházející série. Hned od úvodu ale měli více štěstí na svých hokejkách hráči Škodovky, kteří se po gólu Milana Gulaše dostali do vedení. Ve druhé třetině přidal druhý gól Jan Kovář. Hanáci pak ještě stihli ve druhé třetině snížit na rozdíl jediného gólu. O ten se postaral Aleš Jergl, který pro svůj mančaft využil přesilovou hru střelou z kruhu. V tu chvíli to vypadalo na pořádnou zápletku a Olomoučtí sahali po vyrovnání. Do přestávky ale třetí gól Plzně přidal Vojtěch Němec a už to bylo zase o dvě branky. Ve třetí části už Hanáci závěr utkání nezvládli a inkasovali pět branek.

Po nevydařeném prvním zápase šli Hanáci do druhého čtvrtfinálového utkání s jasným cílem, oplatit soupeři porážku z předešlého dne. Do utkání však měli opět lepší vstup domácí, kteří se nadvakrát gólově prosadili a dvakrát nastřelili tyč. Pro Kohouty to v tu chvíli nevypadalo dobře, ale jejich hra se začala od 35. minuty lepšit a fanoušci Olomouce, kterých dorazilo na západ Čech opravdu velké množství, začali poznávat hru svého týmu z průběhu základní části. V čase 43:08 se k puku dostal Miroslav Holec, který dělovkou z kruhu propálil poprvé v zápase Dominika Frodla. Branka zkušeného útočníka Moravany výrazně nabudila a necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby zvládl vyrovnat Aleš Jergl. Ten do sítě dorazil vyražený kotouč a odpálil gejzír olomoucké radosti. V prodloužení pak dokonal fantastický obrat svým druhým gólem Miroslav Holec. Nyní se série stěhuje do srdce Moravy, na Hanou.

O druhé přestávce třetího čtvrtfinálového duelu čeká na diváky soutěž GENERALI PUK. V té se budou účastníci pokoušet hodit puk co nejblíže středovému kruhu. Ve hře jsou zajímavé ceny jako například Stiga hokej nebo herní konzole PlayStation 4. Pokyny k soutěži najdete zde.