Čtvrtfinále se přesouvá na Hanou! Kohouti se postaví Spartě poprvé doma

Zuzana Spurná
O L O M O U C – První dvě utkání čtvrtfinále jsou minulostí. Kohoutům v nich štěstí příliš nepřálo, teď se ale série přesouvá na Hanou a olomoucké áčko věří, že právě domácí prostředí jim v dalších dvou zápasech bude hrát do karet. Třetí čtvrtfinále je na programu ve středu v poněkud netradiční čas. Úvodní buly bude vhozeno v 16:05. O den později odstartuje čtvrté čtvrtfinále až v 19 hodin.

Řekl před utkáním: David Ostřížek

Kohouti odehráli na ledě Sparty velmi vyrovnané zápasy, přesto se museli smířit se dvěma prohrami. Tentokrát to ale nebyly přesilové hry, které rozhodly o výsledku. „Myslím, že v zápasech rozhodlo to, že jsme inkasovali první gól. Sparta má zkušený tým, výborné hráče a jakmile dají gól, hrají extrémně zodpovědně. Pak je strašně těžké se přes ně prosadit. My zatím nedokážeme využít víc ze šancí, které nám Sparta nabídne,“ uvažoval David Ostřížek.

Ledu O2 areny kralovala především sparťanská elitní trojice, která se podepsala pod tři z celkových pěti gólů, které Pražané vstřelili. Jedním z nejvýraznějších hráčů byl během obou duelů Vladimír Sobotka, který si v prvním zápase připsal dva góly a asistenci, o den později přidal další nahrávku. „Všichni jsou velice kvalitní hráči s obrovskými zkušenostmi. Zatím jsou rozdíloví. Bohužel to vždycky zatím dokázali oni otočit na jejich stranu, myslím si ale, že to není o nich. Musíme přijít na to, jak skórovat jako první a zkusit využít víc šancí,“ tvrdil odchovanec Frýdku–Místku.

⇒ Útočník David Ostřížek

Sparta patří dlouhodobě k aspirantům na titul, jeden pohár, za vítězství v základní části, už navíc získala. Že by se do utkání čtvrtfinále promítl možná až příliš velký respekt? „To nehraje roli. Zatím to bylo opravdu o tom, že jsme hrozně brzo inkasovali první gól a pak se přes ně těžko dostáváme do nějakých vyložených šancí. Je to sice vyrovnané, ale bohužel tečeme 0:2,“ mrzelo třicetiletého útočníka.

Série se za stavu 2:0 pro Spartu přesouvá na Hanou. Kohouti doufají, že právě domácí prostředí by jim mohlo v dalších dvou zápasech pomoci. „Doufám, že to tak bude, i když nám tu samozřejmě chybí naše kulisa. Dáme do toho všechno. Nikdo nemůže říct, že bychom v těch prvních zápasech něco vypustili. Jen potřebujeme přetavit ty centimetry, které nám chybí k tomu, dorazit puk. Potřebujeme být ve správnou chvíli na správném místě. V tom by nám to domácí prostředí mohlo pomoci,“ dodal hokejista, který s přestávkami obléká olomoucký dres už sedmou sezónu.

Z kabiny soupeře: Elitní formace Sparty ve čtvrtfinále září

Kohouti neodehráli proti Spartě vůbec špatná utkání. Sparta však měla v rukávu podstatný trumf. Svou elitní formaci ve složení Michal Řepík, Vladimír Sobotka a Roman Horák. Zkušení útočníci přidělávali Hanákům pořádné starosti.

V prvním zápase to totiž byla právě první formace Sparty, která ve třinácté minutě otevřela skóre. Olomouc pak sice srovnala krok, Vladimír Sobotka ale ke své brance přidal asistenci a Košťálek vrátil Pražanům náskok. Výhru domácích pak trefou do prázdné branky pojistil kdo jiný, než Vladimír Sobotka. Šikovný útočník si tak v prvním utkání připsal dva góly a asistenci.

A vidět byl i ve druhém zápase. Sparta brzy vedla zásluhou Řepíka, u jehož gólu znovu asistoval Sobotka. Domácí hned na začátku druhé třetiny zvýšili svůj náskok, Kohoutům se však odpověď na inkasované branky najít nepodařilo.

Soupiska Sparty

Brankáři: Matěj Machovský, Alexander Salák, Jakub Neužil

Obránci: Tomáš Dvořák, Martin Jandus, Radek Jeřábek, Milan Jurčina, Petr Kalina, Jan Košťálek, Ondřej Němec, David Němeček, Tomáš Pavelka, Jan Piskáček, Adam Polášek

Útočníci: Jan Buchtele, David Dvořáček, Miroslav Forman, Roman Horák, Andrej Kudrna, Lukáš Pech, Lukáš Rousek, Michal Řepík, Robert Říčka, Vladimír Sobotka, Matúš Sukeľ, Tomáš Šmerha, David Tomášek, David Vitouch, Ladislav Zikmund