Další zápas doma bude hodně důležitý, věděl Martin Falter

Martin Vavruša, Martina Sikorová
T Ř I N E C – V utkání s Oceláři Kohouti rychle inkasovali první branku, ale poté drželi důslednou obranou těsnou ztrátu až do 48. minuty. Potom dostali další tři góly a zápas se ocitl zcela v režii domácího Třince. „Zlomilo se to u druhého gólu. Do té doby Třinec věděl, že by je mohla srazit jedna chyba a zápas by začínal od znova. Za stavu 2:0 se ukázala jejich kvalita a v jaké hrají pohodě,“ vracel se k zápasu Martin Falter.

Třinec se ujal vedení už ve čtvrté minutě, když se trefil Martin Růžička, a stav 1:0 svítil na kostce více než čtyřicet minut. Potom ale přišly hned tři třinecké zásahy v rychlém sledu. „Asi nás zlomil ten druhý gól. Celou dobu to bylo jen 1:0 a nějakým způsobem jsme byli na dostřel, bylo to o jednom gólu. Zbytečně jsme si ale nechali dát druhý gól a z Třince to úplně spadlo. Předtím věděli, že vedou o jeden gól a nějaká chybička by je mohla srazit a zápas by začínal odznova. Ale za stavu 2:0 se ukázala jejich kvalita a to, v jaké hrají momentální pohodě,“ litoval Martin Falter.

Brankář s třiaosmdesátkou na zádech naskočil do brány potřetí v letošní sezóně, na vítězství ale zatím čeká, neboť také utkání s Brnem a Plzní Kohouti ztratili. „Proti Plzni jsem šel do branky někdy v poslední třetině, dneska jsem začínal od začátku. Ten zápas se aspoň podle skóre vyvíjel jinak a bohužel skončil takhle. Ale na góly se nehraje, hraje se na body. Z mého hlediska to nějakou roli hraje, jestli dostanu dva, tři, čtyři nebo pět, ale co se týče bodů, tak je tam stejná nula, jako by to skončilo 0:1,“ srovnal poslední dvě utkání ostravský rodák.

⇒ Brankář Martin Falter

Kohouti letos poprvé vyšli střelecky naprázdno, na druhou stranu také málokdy překonali hranici tří branek, navzdory tomu, že jsou v mnoha zápasech střelecky aktivnějším celkem. „Asi těžko budeme dávat mraky gólů, když hrajeme docela slušně dozadu, jsou to spojené nádoby. Samozřejmě, že těch gólů by mohlo padat víc, kdyby se nám dařilo víc využívat protiútoky, které v jiných zápasech máme, i když dneska ani těch moc nebylo. Zatím se nějak štěstí nemůže přiklopit na naší stranu, ale v tréninku na tom pracujeme a doufám, že to je jen otázka času,“ prohlásil olomoucký brankář.

Na tom, že Olomouc nedala v zápase ani branku, ale měl nemalý podíl také soupeř, který na svém ledě mnoho branek nedopustí. „Myslím, že nejsme první manšaft, který v Třinci nedal ani gól. Šimon Hrubec má asi šestou nulu, takže je vidět, že Ocelářům se letos góly dávají těžko. Bohužel jsme se do nějakých velkých šancí asi nedostali, na druhou stranu jsme se ale v tom zápase dlouho drželi,“ hodnotil dvaatřicetiletý golman.

Od reprezentační přestávky zatím Kohouti na první body čekají, zatím však odehráli jen dva zápasy. „Je to druhá porážka v řadě, takže by bylo dobré, to co nejrychleji utnout a naplno bodovat. V tabulce se to srovnává a další zápas doma bude hodně důležitý,“ uzavřel Martin Falter.