Dát gól je určitě splněný sen, usmál se premiérový střelec Handl

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Přestože Kohouti proti Litvínovu dokázali vsítit hned čtyři branky, z vítězství v prodloužení se nakonec radovali Severočeši. Čtvrtý olomoucký gólový zápis v utkání si pak připsal benjamínek v sestavě Kohoutů, útočník Tobiáš Handl. Nadějný junior se přitom teprve v sobotu vrátil z Evropského olympijského festivalu mládeže , kde s národním týmem vybojoval zlatou medaili.

Pro 16letého útočníka bylo utkání proti Litvínovu už desátým extraligovým startem. Svůj premiérový bod si připsal na začátku února, kdy asistoval na gól v zápase s Třincem. Proti Severočechům pak zaznamenal svou první trefu v nejvyšší soutěži. „Nějak jsem se dostal k puku ve středním pásmu a viděl jsem, že jdeme dva na jednoho. Celou dobu jsem chtěl nahrát, ale v poslední chvíli jsem si to rozmyslel a vystřelil jsem,“ vykládal šťastný střelec. „Puk jsem si samozřejmě vzal. Přinesl mi ho Martin Vyrůbalík.“

Diváci v plecharéně viděli celkem 9 gólů, ten Handlův ze 44. minuty poslal Hanáky do vedení 4:3. Přesto se však nakonec z vítězství radoval Litvínov, který dokázal v poslední minutě vyrovnat a v prodloužení vyválčit bod navíc. „Dát gól je určitě splněný sen, ale kdybychom vyhráli, bylo by to lepší,“ přikyvoval Handl po zápase.

Kohouti přitom v zápase třikrát vedli, jednou dokonce o tři góly. „Mysleli jsme, že to půjde samo. Hrozně moc jsme chtěli dát gól, ale zapomněli jsme na zadní vrátka a kvůli tomu jsme dostali ty dva slepené góly,“ vracel se k situaci, kdy Litvínov dokázal smazat dvoubrankové manko během necelých tří minut. Z nedělního klání si tak Olomouc odnesla jeden bod a propadla se v tabulce na 11. místo právě za Litvínov a zlínské Berany (všechny tři celky mají stejný počet bodů). „Byl to důležitý zápas, protože jsme mohli přeskočit Spartu. Tu budeme muset v úterý porazit a bude to jen lepší a lepší,“ doufá mladý forvard.

Tobiáš Handl má kromě své premiérové trefy ještě jeden důvod k radosti – na Evropském olympijském festivalu mládeže vybojoval s národním týmem zlatou medaili. „Pocity jsou to neskutečné. Olympiádu už nemusím zažít,“ uvědomoval si urostlý mladík. Na nějaký odpočinek neměl v předchozích dnech moc času. „Včera ve tři hodiny jsme přiletěli do Prahy. Dnes ráno jsem šel na rozbruslení.“

Jméno Handl není pro olomoucké hokejové fanoušky neznámé, Tobiášův otec Pavel Handl prošel mládežnickými výběry Olomouce a v dresu Mory si také v 90. letech zahrál extraligu. Teď na tribuně drží palci svému potomkovi. „Táta je na mě asi pyšný. Chce, abych to dotáhl daleko,“ usmál se Handl junior. „Hokej byl u mě vždycky na prvním místě,“ dodal. V extralize už se ostatně trochu otrkal, 10 zápasů během necelých tří měsíců je na 16letého mladíka poměrně solidní porce. „Ze začátku to bylo takové horší, ale teď už jsem se s tím srovnal. Beru to normální zápas,“ uzavřela opora olomoucké juniorky.