Davide, děkujeme!

Daniel Fekets
O L O M O U C - Téměř přesně před rokem potvrdil olomoucký hokejový klub návrat Davida Krejčího domů na Hanou. Držitel Stanley Cupu z roku 2011 ve svém mateřském týmu odehrál i s předkolem play-off 56 zápasů, ve kterých nasbíral 51 kanadských bodů za 23 branek a 28 asistencí. Po jedné sezóně, při které českým fanouškům rozdával hokejovou radost, se nyní vrací zpět do NHL. Opět bude hájit dres bostonských Medvědů.

Své první utkání v A-týmu Hanáků odehrál David Krejčí 10. září 2021 proti Mladé Boleslavi. Hned skóroval, když zkraje druhé třetiny usměrnil nahození Jiřího Ondruška do sítě. Dalšími góly rozhodně nešetřil, trefil se v šesti zápasech za sebou.

V průběhu února si zahrál na svých třetích olympijských hrách v kariéře. Po Vancouveru 2010 a Soči 2014 startoval i v čínském Pekingu, kde se však české reprezentaci nedařilo, v osmifinálovém zápase podlehla Švýcarsku. Krejčí si ve čtyřech zápasech připsal čtyři kanadské body. Zaskvěl se především proti Rusům, které pomohl porazit 6:5 v prodloužení jedním gólem a dvěma asistencemi.

Následně se šternberský rodák vrátil do extraligového kolotoče. I díky jeho přispění Mora vyhrála posledních pět zápasů základní části a nakonec skončila na deváté příčce. V předkole play-off si Krejčí držel bilanci bodu na zápas, na postup přes Vítkovice to ale nestačilo.

Hvězdná šestačtyřicítka si spravila chuť na květnovém světovém šampionátu. Elitní centr týmu Kariho Jalonena nastřádal dvanáct bodů v deseti zápasech, čímž mimořádně pomohl k zisku první medaile pro českou seniorskou reprezentaci od roku 2012, kde David Krejčí mimo jiné také startoval. Po deseti letech se tak opět mohl radovat z bronzu.

Nyní se zkušený útočník dohodl s Bostonem. V průběhu následujícího ročníku by měl odehrát svůj tisící zápas v základní části nejprestižnější ligy světa.

Děkovačka

Radost po gólu Karlovým Varům