Defenzivní utkání vyznělo lépe pro juniorku Hradce Králové, Hanáci neskórovali

Daniel Fekets
O L O M O U C - V rámci 7. kola DHL Superpoháru přivítala olomoucká juniorka Mountfield HK. Prvních deset minut byli aktivnější hosté, ale prosadit se nedokázali. Marek Hasala podržel své spoluhráče při šancích hradeckého Tadeáše Pinkase a následně také Marka Tecla. Velmi aktivní byl na konci první periody domácí Matěj Tomajko, kterého těsně před úvodní sirénou vychytal Daniel Dvořák. Ve druhé třetině se už Hradec ujal vedení. V přesilové hře si mezi kruhy vybruslil Vojtěch Síla a přesnou střelou pod víko nedal Hasalovi šanci. Závěr druhé třetiny nabídl vyrovnaný hokej, ale příliš mnoho šancí k vidění nebylo. Mountfield také ve třetí třetině spoléhal na urputnou defenzívu, kterou domácím nedaroval ani milimetr prostoru před Dvořákovou svatyní. Olomoucký trenér Karel Beran odvolal dvě minuty před koncem Hasalu na střídačku, ale Hanáci si žádný větší tlak vytvořit nedokázali. Vteřinu před koncem základní hrací doby navíc pečetil výhru hostů Marek Tecl. Hradec si tak z Hané odvezl vítězství 2:0.