Dělali jsme hodně zbytečných chyb, přiznal Ondrušek po prohře s Oceláři

Josef Prášek, Martin Stebel
T Ř I N E C – Poprvé v sezóně nezískali Hanáci ani bod a padli na ledě mistra 7:3. Ve třetí třetině snižoval Jiří Ondrušek na 5:2, když se prosadil před brankovištěm, a následně se místo oslav dostal do konfliktu s třineckým Musilem. Nejen tuhle situaci olomoucký bek po zápase okomentoval.

V úterním duelu nezačali Hanáci vůbec špatně, dokonce vedli po brance Olesze, soupeř ale našel odpověď ještě v závěru úvodní třetiny. Poté to byl Třinec, který převzal otěže zápasu a Kohouti padli vysoko o čtyři branky. „Nebyl to náš zápas a takhle bodovat nebudeme… já si myslím, že jsme hráli hrozně naivně, dělali jsme hodně zbytečných chyb a většinu branek jsme jim darovali. Oni sice měli tlak, ale tam góly nedávali, bylo to po našich chybách, špatné přebírání hráčů a podobně,“ říkal po zápase bek Ondrušek.

⇒ Obránce Jiří Ondrušek

Klíčová byla prostřední část, kterou Olomoučtí prohráli tříbrankovým rozdílem a nepovedlo se jim vstřelit ani jednu branku i přes několik nadějných akcí. „Jak jsme dostali na 4:1, tak jako by to z nás spadlo, začali jsme více bruslit. Možná Třinec hrál více opatrně, když měl takový náskok. Tlak jsme v té třetině měli, ale branku jsme z toho nevstřelili,“ komentoval hráč, který v duelu odehrál téměř dvacet minut.

V 54. minutě Jiří Ondrušek snížil na 5:2, když se prosadil ve skrumáži před brankou, ovšem místo oslav byl v šarvátce s třineckým Musilem a oba pak zamířili na trestnou lavici. „Pořádně nevím, jak se to tam stalo, měl jsem s ním nechtěný kontakt za brankou, já to nějak neřešil, když jsem pak skóroval, tak za mnou jenom přijel. Nevím, zda to považoval za faul, ale tohle k hokeji patří.“ Olomoucký obránce s úsměvem ještě dodal: „Asi mi přišel pogratulovat, nebo nevím, to se musíte zeptat jeho.“

Hanáci se odvážili odvolat brankáře docela dlouho před koncem, a to se jim vyplatilo, protože skóroval Irgl. Drama obhájce trofeje ale nedopustil a Kohouti vyšli poprvé v sezóně bez bodu. „Slušný start do soutěže to pořád je, je asi jedno, zda prohrajeme 7:3, či 1:0. Jde hlavně o body, tentokrát nemáme ani jeden a v pátek nás čeká další zápas,“ pravil hokejista s číslem 23.

Jak sám olomoucký hráč říkal, v pátek je na programu další utkání, a to doma s Pardubicemi, kde budou Olomoučtí favorité. „Pro nás to je důležitý zápas, budou se od nás očekávat samozřejmě tři body, s čímž se někdy hraje hůř, než když jedete někam, kde nemáte co ztratit. Musíme se s tím srovnat a připravit se na to,“ říkal na závěr rozhovoru Ondrušek.