Denis Kindl: Postup? Hodně lidí se stále diví, já však vím, že tu byl výborný mančaft

David Jahoda
O L O M O U C – Útočník Denis Kindl se stal nejproduktivnější Kohoutem základní části první ligy, a výrazně tak pomohl Hanákům k postupu do baráže. Tam si už ale šumperský rodák nezahrál, jeho kmenový celek z Třince si jej totiž stáhl pro vyřazovací část do svých řad. Postup Olomouce do nejvyšší soutěže tak sledoval už jen zpovzdálí. „Přiznám se, že po posledním zápasu s Jihlavou to na mě docela spadlo,“ tvrdí Kindl.
⇒ Útočník Denis Kindl v Olomouci příjemně překvapil

Jaká byla vaše první reakce na to, že si vás kmenový tým Třince stahuje do svého kádru a že si tím pádem nezahrajete s Olomoucí baráž o extraligu?
Já jsem samozřejmě věděl dopředu, že baráž nebudu moci hrát. Ale přiznám se, že po posledním zápasu s Jihlavou to na mě docela spadlo.

Udržoval jste se stále v obraze, jak na tom Kohouti ve svém putování baráží jsou?
Kluky jsem sledoval, dokonce jsem se byl podívat na dvou zápasech. Víc jsem nestihl, protože se mi to většinou křížilo s utkáními v play-off za Třinec.

Co vlastně říkáte na to, že se Olomouci povedlo po 17 letech probojovat do nejvyšší soutěže?
Je to neskutečný úspěch, hodně lidí se určitě diví ještě teď (usmívá se). Já však vím, že tu byl letos výborný mančaft, který měl na to postoupit.

Za Moru jste odehrál celou základní část a navíc i play-off. Berete to tak, že jste se na tomto velkém úspěchu nějakým způsobem podílel?
Nějaký podíl na tom asi taky mám, kluci si to však hlavně odehráli v baráži, kde se o všem podstatném rozhodovalo.

Během základní části první ligy jste byl dokonce nejproduktivnějším hráčem Hanáků (47 bodů – 16+31). Jak na tuto štaci budete vzpomínat?
Určitě jsem spokojený se sezónou, kterou jsem v Olomouci měl. Jsem rád, že jsem tam dostal šanci, hlavně kvůli nepovedené loňské sezóně v Šumperku. Měl jsem skvělé spoluhráče a také důvěru trenérů, což je vždy velmi důležité.

⇒ V závěru sezóny oblékal Kindl dres Třince

S mužstvem Ocelářů jste v play-off extraligy zůstali před branami finále. V čem byl podle vás Zlín lepší?
Já v play-off odehrál jen dva zápasy, a to ve čtvrtfinále proti Pardubicím, tudíž se mi to těžko hodnotí. Ale chyběl kousek, kdybychom za stavu 2:0 v sérii vyhráli třetí zápas, mohlo to možná vypadat jinak. Na to se však nehraje. Zlín nás porazil čtyřikrát v řadě, což není náhoda a po zásluze postoupil.

Co vás čeká v nejbližších dnech? Slíbili vám v Třinci šanci na prosazení se do kádru?
Mám dovolenou, kterou strávím s bráchou v USA, pomalu se však začínám připravovat na novou sezónu. Nikdo vám předem neslíbí, že máte místo v týmu jisté, což platí i pro mě. Moje priorita je prosadit se v Třinci, pak se uvidí.