Derby proti ševcům! Mora chce Zlínu oplatit porážku z úvodního duelu

Jan Meichsner
O L O M O U C – Olomoucké hokejisty čeká v rozběhnutém extraligovém ročníku další náročný soupeř. Tím bude v pátek od tradičních 18:00 nevyzpytatelný Zlín. Celek vedený trenérem Svobodou se aktuálně pohybuje na pozici těsně pod hranicí šestky, která zaručuje přímou účast ve čtvrtfinále play off. Mora by Ševcům ráda vrátila porážku z úvodního duelu na zlínském ledě, který domácí ovládli 4:0.

ŘEKL PŘED ZÁPASEM: Lukáš Nahodil

Kohouti dokázali v minulém utkání na hřišti trápícího se Dynama uspět a po výhře 4:1 se vrátili domů s plným bodovým ziskem. Utkání ze svého pohledu zhodnotil i autor druhé olomoucké branky Lukáš Nahodil: „Utkání se mi hodnotí dobře a kladně, protože jsme dokázali vyhrát. Myslím si, že prvních sedm minut nebylo z naší strany úplně ideálních a pak už jsme Pardubice téměř vůbec do ničeho nepustili. Oni jsou v křeči a my jsme věděli, že to nebude nepříjemný soupeř, a že budou hodně bojovat. Šlo vidět, že jim to nelepí a nedaří se jim, ale rozhodně to nebyl jednoduchý zápas.“

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

Zkušený útočník dříve oblékající dres Pardubic či Komety nastínil i to co čekat od dalšího soupeře, kterým budou houževnatí Ševci: „Víme, že Zlín je taky v laufu, podařilo se jim teď vyhrát tři zápasy. Bude to další těžký soupeř, ale extraliga je tak vyrovnaná, že si zkrátka nevyberete a všechny utkání jsou nějak náročné a těžké. Chystáme se na jejich bruslivý hokej a musíme být zkrátka lepší než oni,“ uzavřel předzápasové povídání Lukáš Nahodil.

Z KABINY SOUPEŘE: Ostřílení bojovníci táhnou Berany tabulkou vzhůru

Žlutomodrá organizace patřila na začátku letošní sezóny k těm týmům, kterým vstup do soutěže příliš nevyšel. Po sedmi odehraných utkáních měl tým z údolí řeky Dřevnice na svém bodovém účtu pouhých šest bodů. Ty nasbíral v úvodním kole proti Třinci, který doma porazil 4:2. Druhý tříbodový úspěch si Zlínští připsali ve čtvrtém kole na ledě podobně trápících se Energetiků, které zdolali 2:4 na jejich domácím ledě. Jinak nevýrazné výsledky se ševcům podařilo zlomit až v utkání se Spartou. Tu Berani porazili na jejím ledě vysoko 1:5 a na dobrý výkon z O2 Arény dokázali navázat v dalším zápase proti Pardubicím. Těm na svém ledě nedali šanci a poslali je zpět domů s výsledkem 6:1. I díky těmto dvěma vítězstvím se Zlín dokázal zvednout a pravidelně začal sbírat body. Celek z města obuvi nezastavila ani drobná série tří neúspěchů v období okolo reprezentační pauzy. Aktuálně se zlínský mančaft vyhoupl díky třem výhrám na sedmou pozici.

Zlínská produktivita se může spolehnout na větší množství hráčů, z nich žádný výrazně nevyčnívá. Přes deset kanadských bodů má na svém kontě hned šest útočníků a jeden bek. V produktivitě je za Berany nejlepší odchovanec Jiří Ondráček, který se mohl v této sezóně radovat už z osmi branek a navrch přidal stejný počet asistencí. Druhý nejproduktivnější hráč ševců Jakub Šlahař, který ještě v minulé sezóně oblékal dres prvoligového Přerova, má na svém kontě 15 bodů za šest branek a devět asistencí. Nejproduktivnějším obráncem Zlína a zároveň nejvytěžovanějším hráčem tohoto celku je lotyšský obránce Ralfs Freibergs, který nasbíral 11 bodů (2+9) a na ledě stráví průměrně skoro 22 minut na zápas.

Olomoučtí a Zlínští hokejisté na sebe poprvé v letošní sezóně narazili ve 12. extraligovém kole. A úspěšnějším celkem byli tehdy domácí Ševci, kterým Hanáci na jejich ledě podlehli 0:4. Beranům v čele s brankářem Sedláček se podařilo ukončit olomouckou sérii tří výher. O dva góly domácích se postaral Pavel Sedláček. Mora tehdy vyšla gólově naprázdno i přesto, že Zlín dokázala přestřílet v poměru 37:26 a po celý zápas působila aktivnějším dojmem.

Všichni návštěvníci se mohou navíc těšit na pestrý doprovodný program. Na utkání totiž zavítá road show Radegast zóna hokejových bojovníků, která fanouškům nabízí ochutnat tvrdost hokeje na vlastní kůži. Přestávkový program, parádní stanoviště i vystřelování trik od ochozů! Více informací naleznete v tomto článku.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Robert Svoboda
Kapitán: Tomáš Žižka
Hala (kapacita): Zimní stadion Luďka Čajky (7000)
Poslední utkání: Výhra 3:2 nad Mladou Boleslaví

SOUPISKA Zlína