Dlouho jsme drželi bezbrankový stav, možná z toho Třinec byl trochu nervózní, smál se Branislav Konrád

Kristýna Nováková
T Ř I N E C – Hanáci jsou letos prvním týmem, který dokázal Třinci na domácím ledě ukrást všechny 3 body a navíc Oceláře gólově úplně vynulovat. Jedním z hlavních strůjců olomouckého vítězství 0:1 byl také brankář Branislav Konrád, který za svá záda nepustil ani jednu z 35 střel soupeře.

„Určitě nás to těší, jsme spokojení, že se nám to podařilo. Dlouho jsme drželi bezbrankový stav, možná z toho byli trochu nervózní, nejsou na to zvyklí,“ vtipkoval po zápase v dobré náladě Konrád. „Jsme rádi, že nám tam padl ten jeden gól a že jsme ubránili jejich přesilovky, tam toho bylo hodně,“ dodal.

⇒ Brankář Branislav konrád

Slovenský brankář za svá záda nepustil ani jednu z 35 střel soupeře a v bráně místy čaroval. „Není důležité jak, ale chytit,“ ví zkušený gólman. „Jednou jsem se tam možná válel, ale chytalo se mi dobře. Trochu jsem se do toho těžko dostával první třetinu, ale od druhé jsem se cítil výborně. Ve třetí třetině bylo hodně oslabení, hrálo se v naší třetině, to gólmanovi vyhovuje,“ řekl Konrád. Oslabení si Hanáci zahráli celkem 10x, ve třetí třetině pak šli do čtyř hned 4x. „Byl tam i kus štěstí, ale to přeje připraveným a jsme rádi, že bylo na naší straně.“

Branislav Konrád nastoupil do zápasu poprvé od 8. prosince, kdy byl střídán v zápase s Mladou Boleslaví. Do olomoucké brány se tak vrátil po 10 dnech. „Aspoň jsem si oddechl,“ zasmál se. „Někdy to není dobré, někdy to pomůže. Trochu hůř jsme se rozhýbával, ale té energie je víc a i hlava se dokáže lépe zkoncentrovat a soustředit na ten zápas,“ vysvětloval. „Někdy je to výhoda, někdy nevýhoda, tentokrát to byla výhoda.“

V Třinci si Branislav Konrád zachytal poprvé od září roku 2019, předchozí dva venkovní zápasy pod Javorovým odchytal Jan Lukáš. Nutno podotknout, že návrat do WERK Arény se 33letému brankáři povedl náramně. V třinecké hale se mu podle jeho slov chytá dobře. „Někdy to tak bývá, že jsou haly, kde se vám chytá lépe, kde hůře. Je pravda, že v Třinci se mi hraje celkem fajn,“ přikývl Konrád. „Je tady hodně střel, doma jdou do hostujícího týmu, stále se stačí dopředu, to gólmanovi vyhovuje. Dnes jsme dobře bránili, byli pod tlakem a to je pro gólmana dobře.“

Jak zběsilé zápasové tempo v režimu nedělních, úterních a pátečních zápasů vyhovuje brankářům? „Ono by to tak nevadilo, každý tým rád hraje...,“ začal Konrád. „Ale ne když máte pět týdnů volno a pak pět týdnů tréninků. To je šílené,“ zakroutil hlavou. „Pět týdnů bez ledu a pak vyběhnout do takového tempa. Ze začátku jsme s tím bojovali, pak přišla nějaká krize, ale věřím, že už jsme to překonali a budeme body sbírat častěji jako to bylo předtím,“ uzavřel maskovaný fantom.