Do Olomouce přijede Zlín. Podaří se Hanákům v domácím prostředí opět bodovat?

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Po nepodařeném utkání ve městě automobilů přijedou do plecharény zlínští Berani. Poslední vzájemné střetnutí skončilo divokou gólovou přestřelkou se šťastnějším koncem pro Ševce. Nyní mají Hanáci šanci tuto porážku žlutomodrým vrátit, a to navíc před vlastním publikem, kde získali alespoň bod už ve třech utkáních v řadě. Utkání začíná v pátek 31. 1. 2020 v 18 hodin na Zimním stadionu v Olomouci.

V minulém kole zavítali Kohouti na půdu Mladé Boleslavi. Zde bohužel nenavázali na šňůru předchozích šesti zápasů, ve kterých získali alespoň bod. „Po tom nepovedeném začátku, kdy jsme šli do čtyř, jsme se zvedli a měli jsme šance. Ty jsme ovšem nepoměnili. Oni nás naopak potrestali po chybách. Celkově asi rozhodla naše špatná produktivita,“ hodnotil utkání Rostislav Olesz.

⇒ Útočník Rostislav Olesz

Olomoučtí měli několik příležitostí změnit průběh zápasu. Dvakrát měli dokonce obrovskou smůlu, jelikož kotouč skončil na tyči mladoboleslavské svatyně. Kýžených gólů se nakonec nedočkali. „Neřekl bych, že to bylo úplně o štěstí. Trefili jsme sice tyčky, ale pak jsme tam měli dokonce větší šance, ze kterých jsme ani netrefili branku. To je potom těžké,“ poznamenal olomoucký útočník.

Nyní čeká na Kohouty Zlín. Zápasy s tímto soupeřem jsou gólově nabité. Ve třech vzájemných střetnutích padlo dohromady 27 branek. Rodák z Ostravy ovšem nechtěl předjímat, zdali se na podobnou střelnici mohou fanoušci těšit i tentokrát. „To si netroufám říct, ale přeju si, aby ty góly byly hlavně na naší straně. Poté, co jsme vyšli naprázdno v Boleslavi, doufám, že to doma bude lepší,“ uzavřel.

To nejdůležitější o soupeři

První polovina extraligy byla pro Berany nepovedená. Několik kol dokonce okupovali poslední místo extraligové tabulky. Poté ovšem přišla změna trenéra a s tím spojený vzestup, kdy si Zlínští dokázali poradit i s týmy z horních pater. O body obrali například Plzeň, Spartu či Mladou Boleslav. Nyní jim v tabulce náleží deváté místo, které jim zaručuje účast v předkole play-off.

Leden je pro Zlín prozatím měsícem vyrovnaných výkonů. Z deseti utkání zaznamenali v základní hrací době čtyři vítězství a shodný počet porážek. Zbylá dvě střetnutí musel rozhodnout až nastavený čas, respektive samostatné nájezdy. I tady je bilance v rovině, jelikož v zápase s Karlovými Vary urvali Zlínští bonusový bod pro sebe, kdežto s Kometou Brno se jim to nepodařilo.

Poslední vzájemné utkání mezi Hanáky a Berany muselo být pro oba brankáře noční můrou. Padlo celkem čtrnáct branek a oba týmy se střídaly ve vedení jako na houpačce. V tomto divácky velmi atraktivním střetnutí nakonec zvítězili Zlínští 8:6.

Hlavní trenér: Robert Svoboda
Hala (kapacita): Zimní Stadion Luďka Čajky (7 000)
Poslední utkání: Prohra 1:0 s Vítkovicemi

Srovnání výsledků:

HC Olomouc PSG Berani Zlín
55 (10.) Body (umístění) 58 (9.)
Zbyněk Irgl (13+18) Nejproduktivnější hráč Antonín Honejsek (9+24)
Lukáš Nahodil (14) Nejlepší střelec Zdeněk Okál (11)
Jan Lukáš (91,27%)
Branislav Konrád (91,41%)