Do Olomouce přijíždí Trenčín! Naváží kohouti na předchozí úspěchy?

Petr Luzar
O L O M O U C – Jedna výhra, jedna porážka. Taková je dosavadní bilance olomouckých hráčů ze zápasů v rámci letní přípravy. Nyní na Hanou zavítá slovenský soupeř z Trenčína, který je pro Hanáky už tradičním soupeřem, neboť za poslední čtyři roky se bude jednat už o deváté vzájemné střetnutí! Hanáci přitom vyhráli hned sedm z posledních osmi vzájemných utkání a určitě budou chtít na úspěchy navázat! Podaří se jim to? To se ukáže už v úterý v 17:00!

Parta kolem trenérské dvojice Jana Tomajka a Zdeňka Motáka minulý čtvrtek napravila zaváhání v prvním střetnutí, a porazila jihlavskou Duklu velice solidním výsledkem v poměru 5:2. Na rozdíl od jeho spoluhráčů se pro obránce Jana Švrčka jednalo o premiérový start v letošní sérii přípravných klání. Začátek po delší době je pro hráče vždy těžší. Rodák z Přerova ale zároveň dodal, že s dalšími zápasy půjde výkon jistě nahoru.„První přípravná utkání bývají vždy nejhorší, protože chvíli trvá, než se člověk po čtyřech měsících opět dostane do tempa. Je to zase něco jiného než trénink. Než si člověk zvykne na pohyby, střídání. Když ale hraje čím dál tím víc zápasů, tak se do toho dostává. Pak se mi zdá, že už to směřuje k základní části, abych do ní naskočil v co nejlepší formě,“ popsal Švrček průběh přípravy.

⇒ Obránce Jan Švrček

V prvním utkání se ale moc dlouho nehledal. Ani ne za tři minuty hry si připsal asistenci u úvodního gólu zápasu, když poslal do brejku Davida Ostřížka. Jak sám ale dodal, mnohem důležitější, než bodový zápis v utkání byly jiné aspekty hry. Například kvalitní bruslení. „Já osobně tohle vůbec neřeším, jestli mám v zápise asistenci nebo gól. Během zápasu bylo důležité, že jsme celkem dobře bruslili, snažili jsme se hrát to, co jsme si řekli v kabině. Vyhráli jsme zápas, tak hlavně z toho jsem měl dobrý pocit,“ přiznala olomoucká jednapadesátka.

Během duelu s Jihlavou byl třiatřicetiletý bek kouči jmenován kapitánem. Že by ale v kabině během přestávek rozdával proslovy, to bývalý mládežnický reprezentant vyvrátil. „To určitě ne. V kabině už to máme v určitém směru zavedené, takže to bylo asi kvůli tomu, že jsem tam byl nejstarší, a nic jiného jsem za tím nehledal,“ prohlásil skromně Švrček.

To nejdůležitější o soupeři:

Loňskou základní část zakončil bývalý celek olomoucké brankářské jedničky Branislava Konráda na šestém místě se ziskem 93 bodů. Ve vyřazovacích bojích ale Trenčín padl v pětizápasové bitvě proti budoucímu finalistovi z Nitry. Ani přípravné zápasy nezahájili slovenští sousedé nejlépe. V úvodních dvou duelech si připsali dvě porážky. Nejdříve podlehli 1:4 v Brně a o dva dny později prohráli 3:4 ve Vsetině.

Pro pravidelné návštěvníky přípravných střetnutích není HK Dukla Trenčín neznámým protivníkem. Za poslední čtyři roky mohli příznivci v plecharéně vidět hned čtyři vzájemné zápasy. Všechny skončili triumfem domácích, stejně jako většina duelů v Trenčíně, až na ten poslední. V něm exceloval dnes již olomoucký forvard Marek Hecl, který tehdy dvakrát skóroval, a výrazně se tak podílel na ukončení vítězné série kohoutů.

Hlavní trenér: Ján Pardavý

Hala (kapacita): Zimní stadion Pavla Demitry (6 150)

Poslední utkání: Prohra se Vsetínem 3:4

Srovnání loňské sezóny:

HC Olomouc HK Dukla Trenčín
85 (6.) Body (umístění) 93 (6.)
Zbyněk Irgl (22+8) Nejproduktivnější hráč Branko Radivojevič (13+31)
Zbyněk Irgl (22) Nejlepší střelec Marek Hecl (20)
Jan Lukáš (92,32%)
Branislav Konrád (91,16%)