Do plecharény míří neoblíbený soupeř. Dokáží ho Hanáci konečně porazit?

Jiří Polášek
O L O M O U C – V posledním letošním utkání Tipsport Extraligy ledního hokeje poměří Olomouc síly s Hradcem. Ten vyhrál posledních osm vzájemných utkání. O přerušení nepříznivé série se kohouti pokusí ve čtvrtek 30. prosince. Úvodní buly padne v 18 hodin.

Olomoučtí se včera vrátili z Ostravy s nepořízenou. A to i přesto, že do zápasu vstoupili dobře. Kuncův puk skončil v síti hned ve třetí minutě a hosté se tak dostali do vedení. Vítkovicím ale nabídli přesilovku a tu v jedenácté minutě potrestal Krenželok.

I vstup do druhé třetiny byl vynikající, Nahodil udeřil už ve 32. sekundě. Následně ale po vyloučeních Kuska a Koloucha Vítkovice dvakrát vsítily. Přesilovky využili Bukarts a Solovjov.

V poslední periodě napravil Kusko své zaváhání a chvíli po výjezdu z trestné lavice srovnal na 3:3. Remízový stav vydržel až do patnácté minuty. Čtvrtou využitou početní výhodu Ostravanů měl na svědomí znovu Bukarts.

Předcházelo ji ale vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě, které nebylo podle Lukáše Nahodila ze strany rozhodčích opodstatněno. „Hra byla jinde. Když sudí pískne hru v šesti, musí si být stoprocentně jistý, že se to stalo. Za mě tam ten šestý hráč skočil na vteřinu a půl, byl daleko od hry a vůbec se do ní nezapojil. Přijde mi to hrozně necitlivé. Rozhodčí si musí sáhnout do svědomí,“ sdělil.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

Chvíli po Bukartsovi se pak prosadil ještě Lakatoš, který tak zápasu dal konečnou podobu výsledku – 5:3. „Je to škoda, z naší strany to nebyl vůbec špatný zápas. Vítkovice rozhodly v přesilovkách, které jsme nedokázali ubránit. V tom byl ten zakopaný pes,“ litoval třebíčský rodák.

Ve čtvrtek vyjedou kohouti na led naposledy v tomto roce. Doma hostí Mountfield HK „Soustředíme se na to, abychom předvedli stoprocentní výkon, uhráli nějaké body a Hradec konečně porazili, jelikož se nám proti němu dlouhodobě nedaří. Jsou nepříjemní, mají dobře poskládaný tým. Musíme hrát naši hru,“ nechal se slyšet hráč s devatenáctkou na zádech.

To nejdůležitější o soupeři

Hradci se letos daří velmi dobře. Drží se skoro celou sezónu na špici tabulky, posledních několik zápasů už v těsném závěsu za Třincem. Lídra navíc v posledním duelu porazil, takže na něj ztrácí už jen pět bodů. Celkově jich nastřádal už jednasedmdesát.

Mountfield zdobí jak ofenzíva, tak defenzíva. V nastřílených brankách jsou hokejisté z Hradce nejlepší v lize, vsítili už sto šestnáctkrát. Naopak obdrželi pouze čtyřiasedmdesát branek, což je po Třinci druhý nejmenší počet.

Oba týmy se spolu letos setkávají už potřetí. Oba zatím sehrané zápasy ovládli Východočeši. V plecharéně loupili výsledkem 3:2, doma vstřelili kohoutům pět branek (5:1). Při započítání letní přípravy už Hanáci Hradec Králové neporazili osmkrát v řadě. Čistě v extralize nad ním vítězili naposledy v lednu roku 2020.

Hlavní trenér:Tomáš Martinec
Hala (kapacita):ČPP Aréna (6 898)
Poslední utkání: Výhra 5:1 s Třincem