Do plecharény přijede Třinec. Podaří se kohoutům Slezany poprvé v sezóně porazit?

Lukáš Losleben
O L O M O U C – V rámci dohrávky 42. kola se kohouti postaví na domácím ledě úřadujícímu mistrovi z Třince. Úvodní buly padne v 15:15. Utkání bude možné sledovat na stanici ČT Sport.

Hanáci v posledním utkání proti Spartě třikrát vedli, přesto však nakonec odjeli z O2 Arény s prázdnou. O výsledku rozhodl úsek mezi 33. a 37 minutou, kde Pražané otočili výsledek ve svůj prospěch. „Myslím, že to byla škoda. Za sedm minut jsme dostali tři góly, což rozhodlo. Mrzí mě gól na 4:3, který padl po našem zbytečném vyloučení,“ hodnotil duel pro O2TV Sport trenér Jan Tomajko

⇒ Trenér Jan Tomajko

Do té doby hráli kohouti se svým soupeřem vyrovnanou partii a pravidelně zaměstnávali Júlia Hudáčka v domácí brance. Více než tři góly se jim, na rozdíl od soupeře, ale nakonec vstřelit nepodařilo. „Měli jsme tam nějaké šance, které jsme nevyužili. Proti soupeři, jako je Sparta, se to obzvlášť nevyplácí. Proto odjíždíme s prázdnou,“ uvedl k této skutečnosti šéf olomoucké lavičky.

Aktuální situace v tabulce přitom nevypadá nejlépe. Díky vítězství se před Hanáky dostaly jak Karlovy Vary, tak i Litvínov. Pětačtyřicetiletý kouč si uvědomuje, že následující zápasy bodou pro účast v předkole play-off klíčové. „Díváme se na to. Musíme udělat maximum, abychom to dotáhli. Je to o bojovnosti a nasazení. Je třeba do toho jít hlava nehlava,“ uzavřel.

To nejdůležitější o soupeři

Oceláři již mají dvě jistoty - postup do čtvrtfinále Tipsport extraligy a účast v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů. O jednu věc ale přeci jen ještě bojují, a to o prezidentský pohár. Na čele tabulky se nyní pravidelně střídají s královéhradeckým Mountfieldem. Momentálně jsou to právě oni, kdo stojí na vrcholu, a to se 108 body. Výhodou Východočechů ovšem je, že mají k dispozici jeden zápas k dobru. Uvidíme tedy, jak tento jejich souboj nakonec dopadne.

Ve venkovních duelech mají draci aktuálně pozitivní bilanci patnácti vítězství a devíti porážek. Tři z těchto neúspěchů přitom přišly v posledních pěti střetnutích na hřišti soupeřů. Svěřenci trenéra Václava Varadi padli v Českých Budějovicích, Karlových Varech a Brně. Zajímavostí ale je, že z každého z těchto zápasů si Slezané odvezli alespoň bod.

Lídrem produktivity nemůže být v Třinci nikdo jiný, než Martin Růžička. Šestatřicetiletý útočník nasbíral již 48 kanadských bodů, a to za 21 branek a 27 asistencí.

Hlavní trenér: Václav Varaďa
Hala (kapacita): WERK Aréna (5 400)
Poslední utkání: Výhra 4:1 nad Zlínem

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
HC Oceláři Třinec – HC Olomouc

umístění v tabulce
168:109 - 108 bodů
skóre a body
119:146 – 65 bodů
Martin Růžička 48 b (21+27)
nejproduktivnější hráč