Do plecharény zavítal Mikuláš

Redakce
O L O M O U C – Datum 5. 12. je v našich končinách tradičně vyhrazeno pro návštěvu Mikuláše, čerta a anděla. Letos poprvé se tato svatá trojice objevila také na Zimním stadionu v Olomouci, aby za asistence hráčů olomouckého Áčka rozdala balíčky se sladkostmi a drobnými dárky dětem z MŠ a ZŠ.

Samotná Mikulášská besídka začala krátce po deváté hodině ranní, děti se však po ledové ploše proháněly už od půl deváté. Mladí bruslaři na ledě zdokonalovali své bruslařské umění, případně se s bruslemi teprve seznamovali. Na programu dne tak bylo například sbírání oříšků, slalom mezi pneumatikami nebo závod od mantinelu k mantinelu.

Po deváté hodině se však hemžení na ledové ploše uklidnilo, protože z kabiny A-týmu vyšel Mikuláš s čertem následovaný všemi členy olomouckého Ačka. Při pohledu na majestátního Mikuláše a pekelníka s děsivou rudou maskou děti ztichly. Poté, co ale zahlédly své oblíbené hráče se jim rozzářily oči. Hanáci dětem rozdali balíčky se sladkostmi a upomínkovými předměty, následovalo focení včetně obligátní společné fotky a poté se hokejisté přesunuli zpátky do kabiny, kde se začali převlékat do výstroje - za chvíli je totiž čekal trénink.

A jak se na akci dívali samotní hráči? Vyzpovídali jsme Petra Strapáče, oporu útočník řad Olomouce. „Mám dítě, takže to taky budeme dnes slavit. Mikuláš s čertem k nám přijdou domů,“ prozradil v průběhu konání události. „Tady to bylo takové zpestření, tak doufám, že to udělalo alespoň nějakou radost. Mohli jsme dětem předat nějaké dárečky a bylo to fajn,“ usmál se. Vzpomínky na Mikuláše z dětství však sympatický forvard marně lovil v paměti. „Abych pravdu řekl, tak si to moc nevybavuju,“ pokrčil rameny.