Domácí turné pokračuje. Jak dopadne souboj tabulkových sousedů?

Jiří Polášek
O L O M O U C – Po výhře s Karlovými Vary zkusí plecharénu dobýt další soupeř, tentokráte královehradecký Mountfield. Udrží Hanáci domácí neporazitelnost? A prosadí se opět hvězdný David? Duel proti Hradci Králové je na programu v pátek 24. září od 18 hodin. Nákup vstupenek můžete provést online v síti Ticketportal. Taktéž je bude možné zakoupit od zítřejších 16 hodin na pokladně zimního stadionu.

Řekl před zápasem: Jiří Ondrušek

Poslední utkání hráli Hanáci doma proti Energii Karlovy Vary. Vlétli do něj jako uragán. Zásluhou Davida Krejčího, jenž předvedl nádherné sólo, které bylo zakončeno brankou se dostali do vedení. A do desáté minuty už to bylo 2:0. „Čtyřicet minut jsme byli jednoznačně lepší. Škoda, že jsme těch šancí neproměnili více. Asi by se poslední třetina dohrávala jinak,“ komentoval kapitán Olomouce Jiří Ondrušek „veselou“ část zápasu.

⇒Obránce Jiří Ondrušek

Potom ale přišla ledová sprcha, kdy se Karlovy Vary po třech minutách poslední části dostaly na rozdíl jediné branky a následně také vyrovnaly. „Jako by přišel na led jiný tým. Nakonec jsme byli rádi, že jsme získali alespoň bod,“ sdělil Ondrušek. Zápas měl ale nakonec šťastný konec. Prodloužení rozhodl Petr Kolouch a bonusový bod zůstal „doma“.

Vstup do sezóny se však kohoutům zatím daří. Po čtyřech zápasech jsou na devátí pozici se sedmi body. Navíc je teď čeká domácí maraton a v Pelecharéně ještě nepoznali chuť porážky. „Jsme za to rádi, každý bod je dobrý. Tabulka bude letos zase vyrovnaná a může se klidně stát, že jeden nebo dva zápasy rozhodnou o tom, jestli budeme šestí nebo třináctí. Jsme rádi za každý bod,“ dodal.

Třetí sada musí počkat

Původně se měli Olomoučané proti Hradci Králové ukázat v nových dresech, respektive v alternativní třetí sadě, ve které letos ještě nehráli. Nakonec to ovšem bude jinak, což vysvětlil marketingový manažer Simon Vejtasa: „Po domluvě s hráči a trenéry k tomu zatím nedojde. Jak je známo, hokejisté jsou velmi pověrčiví. Z toho důvodu nechceme pokoušet hokejového Boha a hrát v nových dresech po třech vyhraných domácích utkáních v řadě. Doufám, že pro tento krok budou mít fanoušci pochopení a o to víc se na třetí sadu budou těšit. O jejím prvním využití v utkání určitě budeme předem informovat.“

To nejdůležitější o soupeři:

Uplynulý ročník skončil pro Hradec Králové čtvrtfinálovou fází play-off. Po sezóně se kádr hodně obměnil. Velmi razantní změnou byl odchod Vladimíra Růžičky, který nyní trénuje v Kadani. Místo něj přišel na pozici hlavního kouče Tomáš Martinec a k němu se přidal ještě Ladislav Čihák.

Hradec hlásil posily primárně ze zahraničí. Místo Marka Mazance, jenž zamířil k třineckým Ocelářům, se mezi tři tyče postaví Henri Kiviaho. Obranu posílili bývalý Sparťan Petr Kalina a třicetiletý Kanaďan Graeme McCormack. Novými jmény v útočných řadách jsou Christophe Lalancett>, Ahti Oksanen a Patrik Lamper.

Kromě Mazance odešel také Dominik Graňák, a to do Plzně. Největší odsun hráčů byl v ofenzívě. Kádr opustili Radovan Pavlík, Marek Zachar, Vladimír Růžička a Jakub Sklenář.

Vstup do extraligy Hradci vyšel tak napůl. Z pěti zápasů, které Mountfield odehrál, byly tři vítězné. Nejprve se utkal s Libercem, kdy prohrál 0:1. Následovaly výhry s Kladnem, Karlovými Vary a po nájezdech se Zlínem. Poslední utkání však nedopadlo podle představ Východočechů, když podlehli Třinci.

Hlavní trenér: Tomáš Martinec
Hala (kapacita): ČPP Aréna (6 890 diváků)
Poslední utkání: Prohra 2:3 s Třincem

Zimní stadion (dále jen ZS) lze navštívit jen při splnění alespoň jedné z níže uvedených podmínek:

1) Návštěvník absolvoval nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, a tento výsledek při vstupu na ZS předložil ke kontrole oprávněnému zástupci vedoucího provozu ZS.

2) Návštěvník absolvoval nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, a tento výsledek při vstupu na ZS předložil ke kontrole oprávněnému zástupci vedoucího provozu ZS.

3) Návštěvník byl očkován proti onemocnění covid-19 a doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo národním certifikátem o dokončeném očkování, že u očkování uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní.

4) Návštěvník prodělal laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u něj doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní.

Při vstupu na ZS a při pobytu v něm je návštěvník povinen nosit ochranu dýchacích cest (úst a nosu), která je daná aktuálními opatřeními vlády a ministerstva zdravotnictví.