Doufám, že klukům nebudu muset něco platit, smál se dvougólový Jakub Herman

Johan Čáp
Kohouti se ke konci přípravy dostávají do formy. Třetí přípravný zápas po sobě pro ně skončil vítězně a dvěma brankami se na konečném výsledku v souboji se slovenským Trenčínem podílel i centr čtvrté lajny, Jakub Herman. Ten se v utkání prosadil nejdříve z trestného střílení, kdy zvyšoval na rozdíl dvou gólů. Svou druhou branku pak následně přidal v úplném závěru, kdy dokázal kotouč dotlačit za čáru díky pohotové dorážce z hranice brankoviště a uzavřel brankový vklad olomouckých hokejistů na konečných 5:0.

Trenčín přijel do olomoucké plecharény znovu po roční pauze, když zde před začátkem loňské sezóny utrpěl porážku 1:5. V následné odvetě na Slovensku pak Kohouti dokázali vyhrát 7:6 po nájezdech. I přes tyto vzájemné výsledky se odhadovalo velice těžce hráčům i fanouškům, zda budou mít Kohouti v tomto dvojzápase šanci na dobrý výsledek. „Pamatovali jsme si ještě trochu, že v loňském roce byli v těch dvou utkáních v přípravě velice nepříjemní. Očekávali jsme tedy, že to už u nás doma to bude dost těžký zápas,“ potvrzoval Jakub Herman předzápasové nejasnosti nad formou jejich soupeře.

⇒ Útočník Jakub Herman

Ovšem Hanáci na domácím ledě hráli s výraznou převahou, svého soupeře k mnoha šancím nepustili. „Do zápasu jsme nastoupili hned od začátku ve stoprocentním nasazení. Vyhrávali jsme s převahou osobní souboje, branky už prakticky potom přibývaly skoro samy,“ naznačoval Herman, co bylo jazýčkem na váhách v úvodu utkání. Právě čtyřiadvacetiletý forvard výrazně pomohl k rychlému narůstání cifry v kolonce vstřelených branek Olomouce. „Za dvě branky jsem určitě rád. Ale doufám, že nebudu za ně muset klukům v kabině něco platit,“ s úsměvem okomentoval svůj výkon v souboji s Trenčínem, kdy nastoupil ve čtvrté formaci společně s Vilémem Burianem a Anatolijem Protasenjou.

S jeho vzrůstající formou by se nabízela otázka i možné reprezentační pozvánky. V červenci se totiž zúčastnil kempu mladých adeptů reprezentace v Rokycanech a není tak vyloučeno, že se pomaličku dostává do hledáčku kouče Josefa Jandače. „Zatím to neřeším. Kdo byl na tom letním kempu, tak určitě nemá zavřené dveře na nějaký turnaj. Když se bude dařit, tak třeba přijde nějaká pozvánka na Euro Hockey Tour. Ale pokud vím, teď to není aktuální,“ nespekuluje o své možné šanci ukázat se v budoucnosti v dresu národního týmu.

Herman se ale už těsně po zápase raději zaměřil na poslední přípravný zápas, ve kterém se Mora znovu utká se západoslovenským Trenčínem, tentokrát ovšem už na jeho půdě. „Nevíme, co od nich v odvetě očekávat. Třeba budou po téhle prohře v pátek ještě nepříjemnější. Uvidíme, každý zápas je jiný,“ nechává Jakub Herman předzápasové tipy někomu jinému.

Většina hráčů však místo přípravných zápasů vyhlíží novou extraligovou sezónu, Herman není výjimkou. „Na ligu už se určitě těším, příprava je přece jen něco jiného. V ní se hraje na rozdíl od ostrých zápasů jen o dobrý pocit ze hry a trenéři si mohou něco nacvičit a vyzkoušet. Od příštího pátku budeme hrát konečně o body, to už budou zápasy o všechno. Uspět v nich bude asi důležitější než v těchto generálkách na sezónu“ vylíčil olomoucký centr své pocity před blížícím se startem nového ročníku Tipsport extraligy. „Přál bych si, aby nová sezóna byla aspoň tak podobná jako ta minulá. Musíme jít hned od začátku zápas od zápasu, sbírat do tabulky bod po bodu,“ předeslal Herman na závěr svá přání do v pořadí už třetí po sobě jdoucí sezóny HC Olomouc v nejvyšší hokejové soutěži.