Doufáme, že budeme hrát před fanoušky, kteří nás poženou dopředu, říká Petr Strapáč

Jakub Škoda, Lukáš Losleben
O L O M O U C – V loňské sezóně jej trápilo zranění a do hry se dostal až v jejím závěru. Nyní se PETR STRAPÁČ plně připravuje na zahájení nového ročníku. Jak se cítil při prvním tréninku na ledě? A jaké jsou jeho individuální cíle?
Jak jste strávil dovolenou?

Odpočinul jsem si a po letní přípravě jsme s rodinou odjeli do Chorvatska. Dovolenou jsem si tedy užil maximálně.

Máte za sebou první trénink na ledě, jak jste se cítil?

Já bych řekl, že je to každý rok stejné, jen jsem si dnes nevzal nové brusle tak to bylo o něco lepší. Je to dlouhá doba, co jsme byli naposledy na ledě. Začátky jsou vždycky těžké.

Předtím jste absolvovali suchou přípravu. Bylo to náročné?

Já měl letos umožněno trénovat individuálně, takže jsem se připravoval v Ostravě. Musím říct, že to bylo náročné, ale asi to byla nejlepší příprava, jakou jsem kdy absolvoval. Cítím se skvěle a doufám, že to potvrdím i na ledě.

Musíme se hlavně připravit na začátek sezóny, důležité je být zdravý

⇒ Útočník Petr Strapáč
Pro vás to teď bude sezóna po zranění - v té minulé jste odehrál na konci sedmnáct zápasů, potom play-off. Jak se těšíte na zahájení nového ročníku?

Budu rád, když zvládnu co největší počet zápasů. Loni jsem jich moc neodehrál, více jak půlku sezóny jsem marodil, a když jsem měl nastoupit, tak jsem chytl Covidl Vše se to na sebe nabalovalo. Letos jsem fit, tak doufám, že to vydrží a odehraju maximum.

Teď vás budou čekat přípravné zápasy s Kometou, Pardubicemi, Hradcem a Vítkovicemi. Co od nich očekáváte?

Tak víceméně jsou to pořád stejní soupeři, s jakými jsme hráli v předchozích letech. Musíme se hlavně připravit na sezónu, kde to bude nejdůležitější.

Mrzí vás třeba, že není příprava formou turnaje, jako tomu bylo loni?

Já bych řekl, že v tom nevidím nějaký rozdíl. Sice to byl loni turnaj, ale hráli jsme pořád se stejnými soupeři, takže letos to bude víceméně stejné, akorát bez play-off.

Máte nějaký individuální cíl pro nadcházející ročník?

Abych řekl pravdu individuální cíle si moc nedávám, myslím nějaké bodové, ale určitě je důležité být zdravý a odehrát co nejvíce zápasů, protože loni jsem jich opravdu moc nezvládl. Takže tady k tomu bych se rád upínal, ale samozřejmě to člověk úplně neovlivní. Jako tým chceme určitě jít do play-off.

Stejné mužstvo může být výhodou, doufáme v zápasy s fanoušky

Máte prakticky stejné mužstvo jako loni. Je to výhoda?

Tady je to víceméně každou sezónu, že těch změn není tolik, a to jádro zůstává téměř stejné. Vždycky se to doplní jen o pár hráčů, takže určitě by to mohla být naše výhoda. Jsme na sebe zvyklí a víme, co od sebe čekat, takže teď je jen potřeba to ukázat na ledě.

Jak se těšíte na zápasy? Měly by být konečně s diváky...

Teď máme červenec, takže se těžko něco předpovídá. Víme jak to je, ale určitě doufáme, že budeme hrát před fanoušky, kteří nás poženou dopředu. Určitě si nijak nepřipouštím jinou variantu, ale je doba jaká je. Těžko něco predikovat.