Druhá výhra v řadě! Olomoučtí esporťáci mají skalp Ocelářů

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Sobotní odpoledne bylo opět ve znamení virtuálního hokeje. V rámci 4. kola ENYAQ Hockey League čekal zástupce Hanáků těžký souboj proti třineckým Ocelářům. Dva z pěti zápasů muselo rozhodnout až prodloužení, další dvě utkání skončila jen těsným výsledkem. Z výhry se nakonec radovala Olomouc, když dvojice Tomáš "Indris" Indra a Milan "Fikusscz" Orlík v rozhodujícím zápase zdolala třineckého Jana "Honzicek1992" Budaye a Jakuba "Jackey" Michálka právě v prodloužení poměrem 1:2.

„Do celé série jsme s klukama vstupovali s tím, že můžeme překvapit. Třinec je aktuálně na 3.místě tabulky EHL, přičemž má v kádru velmi kvalitní hráče, ba dokonce reprezentanta ČR Pepču. Proto je celkově favorizuji na jednoho z adeptů na titul,“ poukázal na sílu soupeře Indris. Právě Indris si jako první z olomoucké party nazul virtuální brusle a utkal se s Janem "Honzicek1992" Budayem. „Když jsme se minule potkali, tak hrál velmi agresivní taktiku, která mi dělala velké problémy. Nevěděl jsem tedy, co přesně bude hrát,“ vykládal olomoucký zástupce. „Nakonec se ukázalo, že hraje beton na modré čáře a čeká na rychlé brejky. Začátek utkání mi opět vyšel a vstřelil jsem gól na 1:0. Bohužel dnes to nebyl den pro mého gólmana, který mě nepodržel a z lehčích střel inkasoval. Honzicek suprově bránil a i přes můj velký tlak jsem už nedokázal vstřelit gól navíc,“ hodnotil Indris zápas, který jeho soupeř vyhrál poměrem 4:1.

⇒ Tomáš „Indris“ Indra

Ve druhém zápase se představil Josef "Pepcastachurcik" Stachura s Kryštofem "Krishot58" Křížem. Také Krishot si byl vědom síly, jakou Oceláři mají. „Do zápasu jsem nastoupil s vědomím, že soupeř bude mít jasně navrch, jeho předešlé výsledky v lize to jenom dokazují. Proto jsem musel hodně přizpůsobit styl a taktiku hry,“ řekl. „Inspiroval jsem se u české juniorské dvacítky a hrál jsem hodně defenzivně, spoléhal jsem na brejkové situace a vyplatilo se to,“ pousmál se. Napínavé utkání nabídlo spoustu gólů, v základní hrací době ale svého vítěze nenašlo, a tak se o slovo přihlásilo prodloužení, v němž Krishot rozhodl v přesilovce. „I když Třinec celý zápas diktoval tempo hry, rozhodly až chyby v obraně Třince v prodloužení za stavu 3:3, kdy jsem hrál přesilovku 5 na 3 a gólem rozhodl celý zápas,“ upřesnil.

Jako poslední do série vstoupil Milan "Fikusscz" Orlík, kterého vyzval Jakub "Jackey" Michálek. Oba hráči se přitom moc dobře znají už z draftu. „Já jsem věděl, že zápas proti Jackeymu nebude nic jednoduchého, protože jsem s ním hrál už v draftu a 2X mě vyndal,“ pokýval olomoucký hráč hlavou. „Navíc jsem totálně bez formy a ani zápasy na rozehrání nebyly v pohodě,“ pokračoval. „Nakonec to byl vyrovnaný zápas, místy jsem soupeře i přehrával. Bohužel impotence v útoku rozhodla o vítězství soupeře 2:1.“

⇒ Milan „Fikuss“ Orlík

V prvním společném zápase se představili Josef "Pepcastachurcik" Stachura a Jan "Honzicek1992" Buday proti Krishotovi a Indrisovi. Soupeř na Olomouc vyvíjel neuvěřitelný tlak, Hanáci však Ocelářům dali lekci z efektivity. „Z 5 střel jsme dokázali dát 3 branky, takže vepředu jsme byli efektivní a to nakonec rozhodlo. Velký tlak Třince jsme dokázali zvládnout. Byly to obrovské nervy,“ přiznal Indris.

Olomouc tak vybojovala velmi důležité vítězství a vyrovnala sérii na 2:2. O vítězi tak nakonec musel rozhodnout poslední zápas série, v němž se utkali Jan "Honzicek1992" Buday s Jakubem "Jackey" Michálkem proti Indrisovu a Fikussovi. „Poté, co jsme srovnali sérii na 2:2 jsme věděli, že jsme opravdu blízko třem bodům. S Fíkusem jsme se domluvili, že mi bude spíše nahrávat, protože mně to poslední zápas (2na2) střílelo, prozradil Indris taktiku, s nímž Hanáci do rozhodující duelu šli. „Jenže nakonec to dopadlo tak, že rozhodující gól vstřelil Fíkus po mé nahrávce,“ dodal s úsměvem. „Třinečtí si začínali trošku více hlídat mé spoty, takže se mi naskytla jediná možnost - nahrát Fíkusovi před prázdnou bránu, kde byl naprosto sám. Fíkus to zakončení zvládl bravurně a my se můžeme radovat ze tří bodů, které jsou velmi důležité,“ popisoval olomoucký hráč klíčovou situaci v prodloužení.

HC Olomouc si tak po skalpu Karlových Varů připsala další 3 cenné body do tabulky - a opět po výborném týmovém výkonu. „V prvé řadě bych chtěl říct, že celou sérii zachránil Krishot, který hrál fantasticky a vytěžil maximum z těch mála šancí, co měl. Skvělý týmová práce, máme 3 body, jedeme dál, #VšeciSpolu,“ chválil své spoluhráče Fikuss. „Náš cíl je totiž playoff, ve kterém už se může stát cokoliv,“ zakončil Indris.

Další utkání odehrají olomoučtí gameři už v neděli 17. 1., kdy se od 16:30 představí proti Mladé Boleslavi. Utkání můžete sledovat na Indrisově či Fikussově Twitch kanálu.

Podrobné výsledky 5. kola:

HC Oceláři Třinec vs HC Olomouc - celkové skóre - 2:3

Honzicek1992 vs Indris 4:1