Dukla Cup vrcholí! Kohouti vyzvou Karlovy Vary

Martin Vavruša, David Jahoda
O L O M O U C – Jihlavský turnaj se blíží ke svému závěru a to znamená, že Kohouty čeká poslední soupeř, jímž tentokrát budou extraligové Karlovy Vary, kterým v průběžném pořadí Dukla Cupu patří druhé místo. Oproti tomu Olomouc se po těsné porážce od Novgorodu nachází na třetím místě, na první Torpedo však ztrácí jen dva body. Šanci vylepšit své umístění v celkovém pořadí turnaje dostane již ve čtvrtek od 18:00.

V Jihlavském turnaji již olomoučtí hráči odehráli dvě ze tří utkání a průběžně jim patří třetí místo. Po úvodním utkání s pořádající Jihlavou, které ovládli jednoznačně 6:0 a po těsné porážce s Nižným Novgorodem 3:4, se nyní Kohouti představí proti svému extraligovému soupeři z Karlových Varů.

TÉMA UTKÁNÍ: Setrvají Karlovy Vary v extralize?

Karlovy Vary za sebou mají ročník, na který by jistě nejradši rychle zapomněly. Na konci loňské sezóny byly v tabulce beznadějně poslední a příslušnost k extraligové elitě potvrdily až v samotném závěru baráže. Ani potom však jejich trápení neskončilo a dlouhou dobu se nevědělo, zda město a sponzoři přispějí týmu na další sezónu v české nejvyšší lize.

Nakonec vše dobře dopadlo a Karlovy Vary do příštího ročníku Tipsport Extraligy vstoupí, jejich vyhlídky na lepší umístění však příliš dobré nejsou. Klub opustili někteří jeho tahouni, jako byli Gulaši, Haščák nebo Marosz a kvůli nejistotě po finanční stránce klub nepřivedl nikoho se zkušenostmi, kdo by obsadil prázdné místo. Energii tak nezbývá než příští sezónu spoléhat na mladé hráče.

ŘEKL PŘED UTKÁNÍM: Vilém Burian

V druhém utkání jihlavského Dukla Cupu narazili Kohouti na ruský Novgorod, a přestože na vítězství nedosáhli, uhráli se svým soupeřem vyrovnané utkání. „Byla to dobrá zkušenost,“ pochvaloval si Burian. „Novgorod výborně bruslil a nám chvíli trvalo, než jsme se našli, ale od druhé třetiny se hra vyrovnala a my jsme rádi, že se nám je podařilo dotáhnout. I když v závěru nám zase o ten jeden gól utekli, myslím si, že to byl dobrý zápas.“

Příprava se po zápase s Nižným Novgorodem přehoupla do své druhé půlky, a ačkoliv ta první přinesla jen jedno vítězství, Kohouti ramena nevěší. „Je to příprava. Stále se mění sestava a zkouší se něco nového. Navíc ty prohrané zápasy byly vždycky vyrovnané, třeba o gól, ale žádný debakl. Samozřejmě pro naši psychiku by bylo dobré příští zápas zvládnout,“ tušil olomoucký útočník.

V příštím zápase Olomouc změří své síly s Karlovými Vary, které přes léto přivedly jen samé mladé hráče. „Skládali to na poslední chvíli, ale určitě bychom je neměli podceňovat. Bude to jistě dobrý zápas a my chceme vyhrát,“ hlásil rodák z Třebíče.

Ačkoliv cesta z Olomouce do Jihlavy zabere více než devadesát minut, skupinka skalních příznivců vyrazila Kohouty podpořit i na právě probíhající turnaj. „Docela jsem se divil, kolik lidí přijelo. Myslím si, že utvořili asi nejpočetnější skupinku na zimním stadionu, takže o atmosféru se starali vesměs jen oni,“ dodal osmadvacetiletý hráč závěrem.

Z KABINY SOUPEŘE: Sázka na mládí

Jak bylo zmíněno výše, Karlovy Vary do příští sezóny posílily především o mladé hráče. Nejnadějnějším z nich je zřejmě čtyřiadvacetiletý Denis Kindl, který loni zářil v kladenském dresu a za čtyřiapadesát zápasů si připsal 45 bodů, čímž si také vysloužil šanci nastoupit v play-off Tipsport extraligy za Třinec. Tam se ve třech zápasech dokázal prosadit dvakrát. Kindla v útoku doplní ještě Radim Matuš s Petrem Stloukalem.

⇒ HC Energie Karlovy Vary

Do obrany tým přivedl dvojici Tomáš Dujsík a Petr Šidlík. Oba mladí obránci již měli několik šancí nahlédnout do extraligy, přesto však budou mít mnoho práce, aby tým pozvedli ze dna tabulky. Dujsík působil poslední čtyři sezóny střídavě v Kometě Brno a v prvoligové Třebíči. Petr Šidlík zase nastupoval celou loňskou sezónu za Piráty Chomutov.

Tým naopak opustily některé jeho ikony, jako jsou Petr Koblasa, Martin Bartek nebo Radim Bičánek. Změnám se nevyhnul ani realizační tým, poněvadž trenér Karel Mlejnek zamířil do Liberce, kde bude dělat asistenta Filipu Pešánovi, a na lavičce ho nahradil Jan Tlačil.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Jan Tlačil
Kapitán: Václav Skuhravý
Hala (kapacita): KV Aréna (6 000)
Poslední utkání: prohra s Nižným Novgorodem 2:3sn

SOUPISKA Karlových Varů
STATISTIKY Karlových Varů
ZMĚNY V KÁDRU Karlových Varů

Utkání můžete sledovat na placeném videostreamu zde.

ŽIVÝ ON-LINE PŘENOS ZDE! Onlajny.com