Dukla nás předčila v agresivitě, hodnotil utkání Jan Knotek

Kamila Ludwigová, Johan Čáp
O L O M O U C – K předposlednímu přípravnému utkání léta se kohouti vydali do Trenčína, kde v odvetě změřili síly s tamní Duklou. První vzájemný zápas na vlastním ledě vyhráli v poměru 4:0. Na ledě soupeře se Hanákům nepodařilo přidat druhou výhru nad slovenským celkem, když mu podlehli 2:3. „Trošku se projevila naše bolístka v neproměňování šancí,“ hledal po utkání příčiny porážky Jan Knotek.

V prvním vzájemném duelu předvedli Kohouti na domácím ledě dominantní výkon a trenčínské Dukle nedovolili ani jednou skórovat. Na domácím ledě se ale na Hanáky Dukla dobře připravila. „Věděli jsme, že na jejich ledě do toho Trenčín půjde víc. Utkání bylo vyrovnanější než ve čtvrtek,“ komentoval nasazení domácích olomoucký útočník. „Bohužel, zase se trochu projevila naše bolístka v neproměňování šancí, nepodařilo se nám dostat do vedení,“ dodal hráč s dvanáctkou na dresu.

⇒ Útočník Jan Knotek

V utkání hrál Jan Knotek ve formaci s Janem Káňou a s Markem Lašem, se kterým hrával v minulé sezoně. „Vím, co od něj můžu čekat, v tom problém nebyl,“ komentoval spolupráci. „Musí si ale sednout spolupráce celé lajny, v zápase to ještě nebylo optimální,“ dodal.

Dlouhou dobu bylo utkání vyrovnané, zápas se lámal až v závěru poslední třetiny. „Za stavu 1:1 to bylo o jednom gólu. Bohužel přišlo zbytečné vyloučení a soupeř dobře sehrál přesilovku,“ smutnil olomoucký forvard. Další příčiny prohry viděl v nasazení soupeře: „Dukla nás předčila v agresivitě. Nedávali nám mnoho času, měli jsme s tím problémy a nedokázali jsme rychle přecházet do útoku.“

Olomoučtí kohouti v rámci přípravných utkání odehráli sedm zápasů. Na domácím ledě vyhráli všechna čtyři, ale na soupeřově ledě se jim nepodařilo vyhrát ani jednou ze tří pokusů. Trenéři tak svým svěřencům po utkání vyčítali chyby. „Trenéři apelovali, že se v závěru zápasu musíme vyvarovat vyloučení, to nás může stát v budoucnu body. A samozřejmě nedávání branek. Když tam spadne něco navíc, tak se hraje mnohem lépe,“ odtajnil detaily z kabiny rodák z Prahy.