Dvojnásobné přesilové hry hrajeme hodně špatně, přiznal Radim Kucharczyk

Matěj Langer
O L O M O U C – Druhý domácí zápas Olomouce nabídl divákům poměrně atraktivní hokej, který zásluhou Kucharczyka, Laše a Mikúše dotáhli Kohouti do vítězného konce. A právě první jmenovaný se vyjádřil k celému utkání. „Plzeň byla lepší, ale můj gól je nejspíše zlomil. Poté jsme byli lepšími my. Nicméně dvojnásobné přesilové hry hrajeme dost špatně, musíme na tom zapracovat," uznal Radim Kucharczyk.

Druhé domácí utkání a první výhra za tři body. Takto by se dalo ve stručnosti shrnout nedělní utkání mezi hostitelskou Olomouci a Indiány z Plzně. Výkon obou celků byl po celý zápas téměř vyrovnaný. Brankový stav otevřel hned v druhé polovině úvodní periody plzeňský Marcel Hossa a domácí dlouho nemohli nalézt klíč k překonání brankáře Machovského.

⇒ Útočník Radim Kucharczyk

Úvodní dvacetiminutovka Olomouckým vůbec nevyšla dle představ. „Plzeň byla první dvě třetiny lepší, i když se mi potom podařilo vsítit šťastný gól. To si myslím, že je právě nalomilo, a pak jsme hráli lépe my," krátce zhodnotil průběh první dvacetiminutovky olomoucký forvard.

Po prvních deseti minutách hry dostali Kohouti první příležitost ke skórování v podobě přesilové hry. Tu ale víceméně ovládli oslabení Indiáni, což potvrdili i rychlým gólem v podání Marcela Hossy. „Zcela nejhorší na inkasovaném gólu bylo, že se jim podařilo otevřít stav utkáni v naší přesilové hře. V tu chvíli si říkáš, že jdeš do početní výhody s tím, že chceš za každou cenu vstřelit gól a nakonec ti ho dá soupeř. První dvě třetiny jsme nehráli dle představ, ale naštěstí jsem srovnal pár sekund do konce periody. Díky bohu, že to gól byl," vyjádřil své pocity z inkasovaného gólu během početní výhody.

Plzeňští přijeli na Hanou s poněkud obměněným kádrem, který doplnil bratr známého Mariána Hossy Marcel Hossa. Mimo to ale ve výběru Západočechů zůstal "drsňák" Ryan Hollweg. Ani na jednoho se ale hokejisté Mory výrazněji nepřipravovali. „Vůbec jsme se nijak speciálně na tyto hráče nepřipravovali. U týmů v extralize to není tak, že hodně záleží na hvězdách, které dávají góly a táhnou tým. Avšak je pravda, že Marcel Hossa góly dává, takže jsme si v kabině řekli, ať si dáváme pozor na jeho zakončení," popsal situaci okolo tahounů Plzně.

V rámci počáteční třetiny měli Hanáci ještě dvakrát výraznou šanci k dorovnání výsledku, když se dostali díky vyloučení dvou hostujících hráčů dvakrát do dvojnásobné přesilovky. Ani jednu však nedokázali využít ke skórování. „Zatím přesilovky nehrajeme moc dobře, musí být více střel, větší tlak. Je potřeba si k tomu něco více říct, jelikož dvojité přesilové hry většinou rozhodují takové duely. Když máte takovou příležitost, dokážete dát gól nebo více gólů, čímž naroste náskok na soupeře. Tyto situace zkrátka prozatím hrajeme hodně špatně," uznal nedostatky ve hře při dvojnásobné početní výhodě.

Podobně, jako v každém utkání, dokázal mančaft z velké části podržet i gólman, jenž si v zápasu připsal 23 zásahů. „Braňo (Branislav Konrád) měl i tentokrát snad 30 zákroků, z toho vyloženě perfektních bylo asi 10, kdy jsme už mysleli, že je gól. I díky němu se dnešní výhra doslova vybojovala," vyzdvihl Kucharczyk kvality olomouckého brankáře.

I přesto, že i tentokrát na domácí zápas Mory nebylo vyprodáno, atmosféra v hledišti byla velmi pozitivní. „V podstatě je jedno, zda je v publiku 3600 lidí nebo je vyprodáno. Fanoušci opravdu doslova řvou, takže je to úžasné," oceňuje na konec hlasivky a snahu diváků.