Exotika v přípravě! Olomouc se střetne s kazachstánským Kokšetau

Klub
O L O M O U C – Olomoučtí hokejisté se mohou v přípravě přeci jen těšit na zahraniční srovnání. K již zveřejněnému schématu přípravných zápasů přibyl nakonec ještě jeden duel. Ve čtvrtek 1. srpna od 17:00 se totiž Hanáci střetnou s kazachstánským celkem Arlan Kokšetau.

Tento klub má relativně krátkou historii, založen byl teprve v roce 2009. Od té doby se hned čtyřikrát probojoval do finále kazašské nejvyšší soutěže, v sezóně 2017/2018 z toho byl historický ligový titul. V nedávno skončeném ročníku pak Arlan skončil svou pouť v semifinále.

Kokšetau sehrává své domácí zápasy v moderním Sportovním paláci Burabaj s kapacitou 1500 míst. S Českou republikou už má tento klub částečné zkušenosti, loni v srpnu sehrál přátelský duel s Jihlavou (prohra 0:2).

Sílu soupeře rozhodně nelze podceňovat. Arlan je vítězem posledního ročníku IIHF Continental Cupu, který v dnešní době slouží jako soutěž pro mistry z hokejově rozvojových zemí, které nemají jisté místo v Champions Hockey League. Na lavičce Arlanu navíc stojí ruský trenér Vladimir Kapulovskij, jenž si v hráčské éře vyzkoušel i angažmá v Pardubicích (1993/1994) a coby generální manažer šéfoval nakrátko slavnému Avangardu Omsk. V roli asistenta pak působil i ve Spartaku Moskva, Atlantu Mytišči nebo Popradu.

Samotné město Kokšetau, hlavní město Akmolské oblasti v severních Kazachstánu, je svou velikostí srovnatelné s Olomoucí. Mě něco okolo 130 tisíc obyvatel, místní ekonomika těží hlavně z lehkého průmyslu, potravinářství a těžby zlata.

Rozpis přípravných zápasů:

Čtvrtek 1.8. Olomouc – Kokšetau (17:00)
Čtvrtek 8.8. Olomouc – Jihlava (17:00)
Úterý 13.8. Olomouc – Trenčín (17:00)
Čtvrtek 15.8. Kometa Brno – Olomouc (18:00)
Úterý 20.8. Zlín – Olomouc (18:00)
Čtvrtek 22.8. Třinec – Olomouc
Čtvrtek 29.8. Olomouc – Zlín (17:00)
Úterý 3.9. Olomouc – Kometa Brno (17:00)
Pátek 6.9. Trenčín – Olomouc

Všichni permanentkáři mají vstup na domácí přípravné zápasy zdarma. Pro zbylé návštěvníky bude platit jednotná cena 50 Kč bez ohledu na zvolený sektor.

foto: IIHF