Extraliga pokračuje v rychlém sledu! Hanáci změří síly s Boleslaví. Nadělí si pod stromeček tři body?

Daniel Fekets
O L O M O U C - Hokejisté Olomouce už zítra nastoupí k utkání 28. kola Tipsport extraligy proti Mladé Boleslavi. Ligový kolotoč je znovu v plném proudu a Hanáky čeká poslední předvánoční vystoupení na domácím ledě. Hned dva dny po střetnutí s vítkovickou Riderou se svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka pokusí získat všechny tři body zpět ve svůj prospěch. Úvodní buly v olomoucké plecharéně padne v pátek 20. 12. v 18:00.

Středeční zápas v Ostravě začal pro Olomouc velmi dobře. Již v první minutě utkání vstřelil otevírací branku Pavel Musil, kterému krásnou přihrávkou asistoval Lukáš Klimek. Vítkovičtí vyrovnali na počátku druhé třetiny. Bukartsovo nahození tečoval do brány Dominik Lakatoš. Hanáci se však vzápětí opět radovali z vedení. Svou druhou branku v utkání vsítil po pěkné individuální akci Pavel Musil. Vítkovice ale následně využily další početní výhodu a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. „Do zápasu jsme vstoupili dobře. V první třetině jsme byli lepším týmem a soupeře jsme v úvodu nepustili do hry. Vítkovice se ve druhém dějství dostaly do hry a vstřelily dva góly z přesilových her,“ hodnotil první dvě periody autor úvodních branek Hanáků.

Hned na počátku třetí třetiny Hanáci inkasovali potřetí a opět z hole Dominika Lakatoše, který završil svůj hattrick. Po brance obránce Jana Švrčka se skóre opět vyrovnalo, jenže domácí tým nakonec utkání zvrátil na svou stranu. Po gólech Petera Tršky a Ondřeje Romana bylo jasné, že Olomouc si tentokrát z Ostravar Arény body nepoveze. „Těžko se mi to hodnotí. Jednalo se o vyrovnaný zápas a určitě jsme si měli odvézt z Vítkovic nějaké body. Snad to napravíme v pátek,“ řekl Pavel Musil.

Následující soupeř je právě Pavlu Musilovi velice dobře znám. V Mladé Boleslavi hrál nepřetržitě od sezony 2013/2014. V průběhu letošního ročníku se trojnásobný český reprezentant přestěhoval na Hanou a nyní bude v barvách olomouckých Kohoutů bojovat proti svým bývalým spoluhráčům. „Boleslav je velmi těžký soupeř. Hráči jsou vždy skvěle fyzicky i takticky připravení. V kádru mají výborné individuality, a proto jsou v tabulce tak vysoko. Věřím, že když podáme dobrý a týmový výkon, tak můžeme být úspěšní jako v duelech před reprezentační přestávkou,“ uzavřel útočník s číslem 87 na zádech a zároveň produktivní člen druhé formace Hanáků.

To nejdůležitější o soupeři:

Mladá Boleslav zatím figuruje na čtvrté příčce extraligy. Doposud posbírala 50 bodů ve 28 zápasech. Na třetí Liberec ztrácí pouhý bod, jenže Bílí Tygři mají tři zápasy k dobru. Je však reálné, že v období Vánoc přeskočí tým z města automobilů třinecké Oceláře, jelikož ti mají na svém kontě 52 bodů a už 30 odehraných zápasů. Bruslaři před sezonou solidně posílili, a tak jejich působení v elitní šestce není žádným překvapením. Do kádru Středočechů před sezonou přibyli klíčoví obránci, jakými jsou Marek Hrbas nebo Martin Ševc. V útočných řadách patří mezi klíčové muže týmu Radima Rulíka velezkušená útočná dvojice Jakub Klepiš a Michal Vondrka. Velmi vhodně je bodově doplňují kupříkladu Adam Zbořil, Ondřej Najman, Radim Zohorna nebo Pavol Skalický, jenž je suverénně nejproduktivnějším hráčem mužstva. Boleslav sice poslední tři kola před reprezentační přestávkou prohrála, ovšem v úterním duelu dokázala porazit Pardubice 4:1.

Úvodní vzájemné zápasy s Hanáky dopadly lépe pro Mladou Boleslav. Bruslaři v rámci 2. kola extraligy zvítězili v plecharéně 2:1 po prodloužení, když rozhodující trefu si připsal Lukáš Žejdl. Druhé vzájemné utkání vyhrála Mladá Boleslav jednoznačně 5:1.

Hlavní trenér: Radim Rulík
Hala (kapacita): ŠKOENERGO Aréna (4 200 diváků)
Poslední utkání: Výhra 4:1 nad Pardubicemi

Srovnání výsledků:

HC Olomouc BK Mladá Boleslav
34 (9.) Body (umístění) 50 (4.)
Zbyněk Irgl (9+10)
Nejproduktivnější hráč Pavol Skalický (11+16)
Zbyněk Irgl
Lukáš Nahodil (9)