FOTO: Dětský den si všichni užili. Děti měly radost, byl to hezký den, usmíval se Burian

Redakce
O L O M O U C – V úterý mezi devátou a jedenáctou hodinou dopoledne se olomoucký Zimní stadion zaplnil jásotem školáků a předškoláků z olomouckých škol, kteří si přišli zasportovat a setkat se s olomouckými hokejisty. Děti si mohly vyzkoušet hry jako střelbu na branku nebo opičí dráhu, bavit se ve společnosti maskota Kokrhéla nebo sbírat autogramy olomouckých hokejistů.

Úterý 18. června patřilo na zimním stadionu v Olomouci sportovnímu dni pro blízké mateřské a základní školy. Zúčastnilo se přibližně 300 dětí, které si mohly vyzkoušet řadu her, prohlédnout si hasičské vybavení nebo sesbírat autogramy od osmice hokejistů A-týmu, kteří se na stadionu v průběhu akce ukázali. Jedním z nich byl také Vilém Burian, který si zábavné dopoledne po jeho skončení náramně pochvaloval. „Přišly děti, chtěly podpis, lítaly tam, křičely tam. Měly radost. Byl to hezký den,“ shrnul průběh s úsměvem. „Je krásné, že se děti za námi takhle přišly pobavit, že si od nás vzaly nějaké kartičky, vyhrály a dováděly s Kokrhélem,“ upřesnil.

Podle svých slov by Burian nepohrdl ani návratem do dětských let, aby si mohl akci vyzkoušet také z druhé strany. „Za nás takové akce ještě nebyly, ale určitě bych byl rád a šťastný. Ale i teď se takových akcí vždycky rád zúčastním. Vidět ty děti, jak mají radost z maličkostí, je hezké. Rádi jim uděláme radost,“ těšilo olomouckého útočníka.

Podobné nadšení se neslo i z druhé strany, ředitelka MŠ Michalské stromořadí Věra Žižlavská si akci nemohla vynachválit. „Bylo to úplně skvělá. Dětem se líbilo naprosto všechno! Stanovišť bylo hodně, děti za ně dostávali razítka. V tomto věku jsou hodně soutěživé, takže to bylo perfektně připravené,“ zářila radostí. „Mně se nejvíce líbilo, že děti měly obrovskou radost,“ dodala.

Organizace akce se ujali hlavně trenéři mládežnických týmů HC Olomouc, jednou z ústředních postav byl i Jan Littner, který je současně trenérem brankářů áčka. „Nápad vznikl mezi námi trenéry, inicioval ho hlavně Pavel Sedlák. Chystali jsme to asi od dubna, kdy jsme se o této akci začali bavit. Pak jsme oslovili školky a začalo se všechno realizovat,“ popisoval Littner.

Za nejtěžší fázi celého projektu pak olomoucký trenér považoval zajištění zájmu ze strany školek. „Nejnáročnější bylo dostat sem paní učitelky s dětmi. Zajistit, aby byly paní učitelky ochotny přijít. Ale překvapilo nás, že o to byl takový zájem,“ pochvaloval si. „Odezva dětí a dětská radost je samozřejmě na akci vždy to nejpříjemnější. Jsme rádi, že se děti bavily, paní učitelky taky, a snad mezi nás znovu přijdou někdy v budoucnu,“ vyjádřil svá přání na závěr Jan Littner.

Na závěr by chtěli zástupci HC Olomouc poděkovat panu Radimovi z Caffé Trieste, který při této příležitosti věnoval dětem dort.