Víc než dvacet olomouckých hokejistů se znovu zapojilo do soutěží v rámci Rodinného dne. Na pěti stanovištích se postupně vystřídali hráči A týmu i mládeže. Těšit se tak malí i velcí fanoušci mohli na setkání s Martinem Vyrůbalíkem, Davidem Škůrkem, Vilémem Burianem, Jakubem Hermanem, Janem Jaroměřským, Jiřím Řípou, Robinem Staňkem, Jakubem a Lukášem Galvasovými, Rokem Macuhem, Lukášem Spurným , Davidem Ostřížkem, Antonínem Pechancem nebo mládežnickou skupinkou ve složení Petr Bahounek, David Kalač, Matěj Tomajko, Tobiáš Handl, David Vosátko nebo Josef Podlaha mladší.

A právě několik mladších hráčů získávalo své první zkušenosti s fanouškovskými akcemi. „Bylo to super, vůbec jsem nečekal, že přijde tolik dětí,“ řekl nadšeně Petr Bahounek. Návštěvníci si vyzkoušeli slalom mezi kužely, a to hned ve dvou variantách, hod na cíl nebo střelbu na bránu. Páté stanoviště si vymysleli samotní hráči A týmu, pravidlo bylo jednoduché „tolik dřepů, kolik je vám let“. Petr Bahounek si stanoviště sám vyzkoušel, většinu času ale strávil u střelby na branku. „Myslím, že by mi všichni hráči dali za pravdu, kdybych řekl, že střelba na bránu patří mezi to nejzábavnější, co led přináší. Hlavně jsem ale věděl, že tam se s dětmi můžu pořádně vyblbnout a užít si den,“ smál se obránce staršího dorostu, který si ale trochu paradoxně zkusil roli brankáře, a to bez výstroje.

Stejně dobře, jako mladší hráči, se bavili i ti starší. Lukáš Spurný si, stejně jako Petr Bahounek, vybral střelbu na bránu, zároveň ale tak trochu pomáhal i Roku Macuhovi s hodem na cíl. „Myslím, že každá taková akce s dětmi je příjemným zpestřením během suché přípravy. I když nebylo nejlepší počasí, tak to rodiny s dětmi neodradilo a přišli si zasoutěžit a zasportovat. Pro mě bylo fajn sledovat jejich radost a vrátit se o pár let nazpátek,“ prozradil devatenáctiletý obránce, který na konci minulého roku sbíral první zkušenosti v A týmu a nyní první zkušenosti v setkání s fanoušky i mimo zimní stadion.