FOTO: Mladé pušky HC Olomouc druhé, turnaj vyhráli Fans of Slavonín

Ondřej Kubát
O L O M O U C - Druhý ročník turnaje Fan Clubu HC Olomouc v malé kopané je minulostí. Hokejisté Mory složili na závěr své letní přípravy dvě mužstva, úspěšnější nakonec byly mladé pušky, které se dostaly až do finále. V něm podlehly slavonínským fotbalistům těsně 0:1. Svěřenci trenérů Fialy a Tomajka tak zakončili kondiční část přípravy a nastupují na dovolenou.

Do finále se nakonec probojoval "domácí" tým Fans of Slavonín a mladí hráči Mory. Jediný gól padl až v poslední minutě, putovní pohár tak získali slavonínští fandové. Tým složený ze zkušenějších hráčů Mory vypadl už v semifinále, do boje o třetí místo kvůli časovým důvodům nenastoupil a obsadil čtvrtou pozici.

"Začali jsme špatně, dostali jsme v úvodním zápase takový nešťastný gól, respektive dostal ho Radim Kucharczyk, ale to se stává i lepším gólmanům," smál se Jakub Bartoň. "V semifinále jsme pak narazili na hodně silného soupeře," chválil hráče Slavonína.

Nejlepším fotbalistou z týmů HC Olomouc byl podle redakce hc-olomouc.cz mladý útočník Roman Rác, zdatně mu pak mezi tyčemi sekundoval Matěj Pekr.

Pouze v roli diváků pak do Slavonína dorazil trojlístek marodů. Milan Ministr ještě o berlích po operci, Štefan Žigárdy se svým vyvrtnutým kotníkem a Tomáš Zbořil také po operaci kolena. Akce se zúčastnili i novopečení mistři světa v in-line hokeji Jakub Čuřík a Dalibor Sedlář a také Jiří Dopita, který se právě vrátil z dovolené. Společně s ostatními hráči a fanoušky tak strávili příjemné odpoledne, snad jen teplota vzduchu mohla být vyšší.

"Mám takové akce rád, vždy se na to těším. Bylo to příjemné setkání s fanoušky, jen škoda, že nevyšlo počasí," dodal obránce Mory Jakub Bartoň.

Konečné pořadí

1. Fans of Slavonín
2. Mora 1 (mladé pušky, modří)
3. Dynamo Bystrovany
4. Mora 2 (zkušené pušky, černí)
5. Elektro Otáhal "B"
6. Kohouti Olomouc

Složení mužstev Mory

Mora 1 (mladé pušky): Pekr – Haas, Heža, Lehečka, Rác, Musil, Kůdela.

Mora 2 (zkušené pušky): Kucharczyk – Lhotský, Bartoň, Nedbálek, Ondrušek, Staněk, Haluza, Janáček.