FOTO: Parádně jsme si to užili, tvrdil o Radegast Dnu Alex Rašner

Zuzana Spurná, Karolina Martinková
O L O M O U C – Stejně jako v předchozích letech, i tentokrát proběhl kousek od Frýdku - Místku, v Nošovicích, tradiční Radegast Den. A stejně jako na minulých akcích, ani tentokrát nechyběli zástupci hokejových klubů. Pozvánku obdrželi také olomoučtí hráči, a tak se do Nošovic vydala trojice obránců - Alex Rašner, Robin Staněk a Jan Jaroměřský. Hokejisté rozdali desítky podpisů, vyzkoušeli si ale také školu čepování piva.

Na rozdíl od minulého roku se v Nošovicích sešlo hned pět týmů, z toho čtyři extraligové. Kromě trojice olomouckých obránců – Alexe Rašnera, Robina Staňka a Jana Jaroměřského, se tak v areálu pivovaru Radegast představili i Antonín Honejsek, Petr Holík a Robert Říčka ze Zlína, David Květoň, Karol Sloboda a Patrik Bartošák z Vítkovic, Jakub Petružálek, Ján Sýkora, Bohumil Jank a Corey Kane z Třince a frýdeckomístečtí Tomáš Káňa a Vladimír Luka.

⇒ Obránce Alex Rašner

Zástupci HC Olomouc se na tradiční akci Radegastu dobře bavili. „Parádně jsme si to užili. Takové akce jsou super a zase tak daleko to nebylo, jen hodinu cesty. Byla tam spousta lidí i super kapely. Škoda, že tam nehrál Kameron Rock v podání bubeníka Jakuba Hermana,“ vtipkoval dvacetiletý bek.

Jen chvíli po příjezdu na místo, čekalo vybrané členy pěti týmů představení na pódiu, kde také každý ze zástupců klubů dostal jednoduchou otázku. V 15:00 se pak patnáct hokejistů přesunulo do velkého stanu, kde proběhla autogramiáda. Na závěr nesměla chybět ani zkouška z čepování piva. A Olomoučtí si vedli dobře. Alex Rašner navíc nestál za výčepem poprvé. „Párkrát už jsem čepoval pivo, ale že bych v tom byl nějaký mistr, tak to ne. Sládek nás ale ohodnotil samozřejmě kladně. Vyzkoušeli jsme si to, že bych v tom chtěl ale pokračovat, se říct nedá. A já a pivo? Pivo nepiju, maximálně výjimečně, jako každý hokejista,“ usmíval se hokejista nosící dres s číslem 27.

Zatímco Jana Jaroměřského doprovázela na akci rodina, dvojice mladších obránců – Robin Staněk a Alex Rašner, si krátila volné chvíle mimo jiné i focením. Před objektivem v rukou jednoho z nejmladších členů olomouckého áčka se skryl málokdo. „Fotit mě baví, většinou jsou to ale kraviny. Baví mě zabírat místo v paměti foťáku. Zkusil bych si to znovu, ale nevím, zda by se ty fotky daly nějak použít. Určitě ale vím, že nejvíc nesmyslných fotek bych dokázal nafotit jen já,“ smál se talentovaný obránce.