Fanoušci mě příjemně překvapili, usmíval se Tomáš Rachůnek

Karolína Vysloužilová
O L O M O U C – Kohouti se po dvou venkovních zápasech představili opět doma a jejich pátečním soupeřem byla pražská Slavia. První start v dresu moravského týmu si připsal Tomáš Rachůnek, který ve čtvrté formaci nahradil Jiřího Řípu. A premiéra to byla více než úspěšná, protože vstřelil jednu z branek Hanáků. „Odehráli jsme velice dobré utkání a obrovský dík patří mimo jiné i fanouškům, kteří nás hnali vpřed,“ uznal kvality olomouckého obecenstva.

Extraliga se přehoupla do druhé poloviny, a tak Kohouti na svém ledě opět přivítali Slavii, které se v poslední době příliš nedařilo. Před pátečním utkáním prohrál pražský tým pět zápasů v řadě, ve kterých dostal celkem 31 gólů, a nacházel se tak na předposledním místě extraligové tabulky. Mizérii chtěli Středočeši překonat na Hané, Mora ale opět dokázala, že před domácím publikem prakticky neprohrává, a dvojnásobného mistra porazila 4:2.

⇒ Útočník Tomáš Rachůnek

Zápas proti Středočechům byl premiérou pro nejnovější posilu olomouckého týmu, Tomáše Rachůnka. Ten nastoupil ve čtvrté formaci místo Jiřího Řípy po boku Radima Kucharczyka a Richarda Diviše. A právě druhý jmenovaný se podílel na premiérovém gólu třiadvacetiletého útočníka v drese moravského týmu. „Richard vyhrál buly, nahrál mi, já jsem se vyhnul slavistickému hráči a jel jsem sám na gólmana. Vystřelil jsem a naštěstí se puk dostal za jeho záda,“ popsal svoji první trefu v novém týmu Rachůnek, jehož jméno po zápase skandovala takřka vyprodaná plecharéna. „Bylo to příjemné překvapení, tohle jsem ještě nikdy nezažil. Celkově musím olomoucké publikum pochválit, vytvořili skvělou atmosféru,“ vyzdvihl šestého hráče.

Při pohledu na konečné skóre se může leckomu zdát, že utkání ovládli domácí, opak je ale pravdou. Již v deváté minutě poslal Středočechy do vedení kapitán týmu Jaroslav Bednář, a Kohouti tak museli dotahovat. Hanáci ale v první třetině využili dvě přesilovky, a do šaten se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí. Postupně svůj náskok ještě navýšili a zdálo se, že utkání dotáhnou bezproblémově do vítězného konce. „Za stavu 3:1 jsme trochu ubrali na důrazu a Slavia nás začala přehrávat. Naštěstí jsme to ale dokázali ubránit a máme tři body. Je ale důležité do budoucna se takových výkyvů vyvarovat,“ přemýšlel o průběhu zápasu útočník, který s hokejem začínal ve Zlíně.

Pro Rachůnka je angažmá v Olomouci celkově již třetím v této sezóně – předtím působil krátce v novokuzněckém Metallurgu a ve Slovanu Bratislava. Ani v jednom týmu se mu ale příliš nedařilo, a tak přijal nabídku extraligového nováčka. „Měl jsem i jiné možnosti, ale nic nebylo stoprocentní, takže jsem nabídku Olomouce přijal a jsem rád, že jsem to udělal,“ vyjádřil se nejmladší z klanu Rachůnkových k tomu, proč se objevil právě na Hané. „Jsem především spokojen s tím, že chodím na led pravidelně, protože pokud hokejista jenom vysedává na střídačce, samozřejmě se to podepíše na jeho výkonech,“ uzavřel mladý útočník.