Fantasticky odbojované, klobouk dolů! září Konrád. Kluci mě podrželi

Josef Prášek
O L O M O U C – Ve třech zápasech obdržel pouze čtyři branky! Branislav Konrád má také velký podíl na postupu Hanáků do čtvrtfinále. Ve třetím duelu sice zaváhal u góly Indiánů, ale tento moment ho nepoložil, naopak. „Kluci mě podrželi a dali pak hned branku na 2:1. Super!“ usmívá se opora Kohoutů.

Braňo, gratulace k postupu. Před sérií na vás mnoho lidí asi nevsázelo.
Tak hlavně my jsme byli snad poprvé v sezoně v plné sestavě. Vrátil se Kučis (Lukáš Kucsera – pozn red.) či Vojtěch Tomeček – prostě všichni naši útočníci. Jak jsme tehdy měli šílený začátek sezony, tak jsme měli na marodce až deset kluků. Pak se postupně vraceli a dostávali se do toho. Asi to nyní vše vyšlo a sedlo nám to.

⇒ Brankář Branislav Konrád

Postup jste stvrdili výhrou 2:1 ve třetím duelu. Jak byste duel zhodnotil?
Začali jsme zase výborně. Prvních pět minut sice tolik ne, ale dali jsme opět první gól, což bylo fantastické. Říkali jsme si, že čím déle to udržíme bez gólů nebo 1:0 pro nás, tím lepší to bude a oni budou nervóznější. Důležité bylo, že jakmile jsme dostali na 1:1, hned jsme dali na 2:1. A třetí třetina? To bylo fantasticky odbojované, klobouk dolů.

Ve druhé třetině srovnali hosté ve vaší přesilovce, kdy vám asi nevyšel výjezd za pukem podle představ.
Jejich hráč hodil puk do vzduchu a v tu chvíli jsem vystartoval. Pak jsem v hlavě ale trochu cukl, a už když jsem byl asi tři nebo čtyři metry venku, věděl jsem, že je zle a že se nestihnu vrátit. Zkusil jsem tipnout stranu, měl jsem se hodit do druhé. My tomu říkáme „jak do vany“. Škoda. Oni potom ožili, ale naštěstí jsme je pak hned schladili druhým gólem, což bylo důležité.

Foto: Alena Zapletalová

Nicméně vás to nerozhodilo, že? Poté jste branku doslova uzavřel.
Ne. Byl to první gól, nebylo to tak, že bych dostal třeba pátý. Něco jsem si v tom zápase chytil, holt to bylo 1:1 a nic se nedělo. Kluci mě podrželi, dali hned druhý a byli jsme tam, kde předtím, takže super.

V závěru nebyl uznán Olomouci gól kvůli ofsajdu. V poslední sekundě pak na vás šla ještě střela…
Už jsem měl ruce nahoře a hlavu úplně někde jinde. Když Kučis (Lukáš Kucsera, pozn. red.) střílel na prázdnou bránu, už jsem zvedal ruce, pak jsem ale viděl, že tam ten puk není.

Tady ještě skoro dali gól, kurnik, směje se Branislav Konrád

A najednou tři sekundy před koncem vhazování u vás.
Ano. Kdyby bylo buly někde ve středu, tak už se to neřeší. Tady skoro ještě dali gól, kurnik. (směje se) Pán Bůh za to zaplať, ale věřili jsme si, že ty tři sekundy už uhrajeme.

Uhráli jste to a vyhráli jste i potřetí o jednu branku. Čím to?
Hádám, že jsme snad jinak nevyhráli ani v celé sezoně. Buď o gól, nebo do prázdné brány. Je to více méně taková naše klasika. (usmívá se)

Foto: Alena Zapletalová

Navíc asi potěší i to, že Milan Gulaš nezískal v celé sérii ani bod. Byla na něj speciální příprava?
Nebylo na něj vyloženě osobní bránění. My jsme věděli, jaké má Plzeň hráče a chtěli jsme hrát s nimi natěsno a nedát jim ani prostor. A každá naše pětka, a to v každém zápase, hrála proti jejich první formaci fantasticky. Tím pádem museli hrát i přesilovku z druhé strany a jsme rádi, že se nám to podařilo.

Sparta? Budeme chtít postoupit a uhrát dobrý výsledek

O to větší škoda je, že u toho nemohli být fanoušci, že?
Je to škoda, celou sezonu to tak je… My jsme na to připraveni, že to je bez fanoušků. Já osobně s tím mám někdy problém… Když tu jsou fanoušci, tak vám jde hlava. Ale jak je takhle ticho, tak se někdy musím povzbuzovat: Pojď, pojď, pojď! Chybí nám, ale jsme rádi, že nám fandí alespoň takhle na dálku.

Ve čtvrtfinále vás čeká Sparta. Co od toho čekat?
No… (chvíli přemýšlel) Budeme chtít postoupit a uhrát dobrý výsledek! (usmívá se) Samozřejmě tam pojedeme s pokorou, ale nebudeme se bát. Dvakrát jsme je v sezoně porazili a budeme se o to snažit znova.