Gól? Byl z těch šťastnějších, přiznal s úsměvem Tomáš Houdek

Zuzana Spurná, Martina Nová
P R A H A – Po velmi dobrém výkonu proti Třinci se Kohouti vydali na led dalšího silného soupeře, který ale v posledních kolech trochu tápal. Proti Spartě sice Hanáci nezačali nejlépe, dvoubrankové manko se jim však podařilo dotáhnout díky přesným střelám Františka Skladaného a Tomáše Houdka, kterému ke gólu pomohla i trocha štěstí. Utkání nakonec musely rozhodovat až samostatné nájezdy, ve kterých byli přesnějšími střelci Pražané.

Kohouti mohli už v prvních minutách proti Spartě slavit první gól, nakonec to byli ale právě domácí, kteří se dostali do dvoubrankového náskoku. Náskok sparťanů však pak dokázal snížit František Skladaný a o chvíli později srovnal krok se Spartou Tomáš Houdek. „Zkusil jsem to a vyšlo to,“ usmíval se. Ke gólu ale pomohla zkušenému obránci pořádná dávka štěstí. Puk totiž dostal za záda Honzíka téměř zpoza brány. „Určitě je jeden z těch šťastnějších, pak to byla nějaká nahození od červené a podobně,“ pátral v paměti.

I díky dalšímu získanému bodu se Hanáci usadili na šestém místě extraligové tabulky s pětibodovým náskokem před sedmým Chomutovem. Po ne příliš povedeném začátku sezóny tak mnohé překvapili. „Lidi nás obecně podhodnocují a my si na to zvykli. Cíl je ale pořád skončit do desátého místa. Sezóna je ještě dlouhá a čeká nás hodně zápasů, takže to rozhodně nepřeceňujeme,“ upozornila stálice olomoucké obrany.

V posledních pěti utkáních Kohouti znovu v základní hrací době neinkasovali více než dvakrát, nálepka „defenzivní tým“, jak mnozí Olomouc označují, se však Houdkovi příliš nelíbí. „Každý chce inkasovat co nejméně. Víme, že nás Braňo (Branislav Konrád) podrží. Snažíme se ale hrát aktivně, i když to někdy vyjde lépe a někdy hůř. Máme takovou nálepku defenzivního mužstva, ale já s tím tak úplně nesouhlasím,“ řekl šestatřicetiletý hokejista.

Důležité období přichází pro extraligové týmy právě v těchto kolech. Po reprezentační pauze nabrala nejvyšší česká soutěž zase velmi rychlé tempo a kromě tradičních pátečních a nedělních kol přišlo na řadu hned několik vložených úterních zápasů. Podobně nabitý program čeká Hanáky i v prosinci a Tomáš Houdek si uvědomuje, jak cenné v té době body budou. „Jdeme zápas od zápasu, ale ano, řekl bych, že je to kolem Vánoc bude klíčové a je důležité sbírat hodně bodů,“ potvrdil.

Kohouty přijela do Prahy podpořit početná skupinka fanoušků, která nezůstala bez povšimnutí. „Fanoušci byli fantastičtí. Přijelo jich nejvíce, co jsem kdy zažil a byli hodně slyšet,“ chválila olomoucká devítka.