HC Olomouc se zapojí do dobročinné aukce dresů!

O L O M O U C – V prosinci loňského roku zahynuli dva příslušníci vězeňské služby České republiky při útoku aktivního střelce ve Fakultní nemocnici Ostrava. Spolek Život naplno a bez bariér a vězeňská služba České republiky proto uspořádali aukci sportovních dresů podepsaných vrcholovými sportovci na podporu rodin obou příslušníků vězeňské služby. Na aukci nebude chybět ani dres HC Olomouc.

Ve čtvrtek 23. ledna od 10.30 hod. se v pražském hotelu Amarilis uskuteční tisková konference k zahájení společného projektu Vězeňské služby ČR a spolku Život naplno a bez bariér, kterým je dobročinná aukce sportovních dresů podepsaných vrcholovými fotbalisty, hokejisty a dalšími sportovci. Výtěžek aukce, která bude veřejnosti k dispozici na internetové stránce sportovniaukce.cz, bude předán ve spolupráci s NOS PČR, spolkem Život naplno a bez bariér a VS ČR rodinám příslušníků Vězeňské služby ČR, kteří zahynuli loni v prosinci při útoku střelce v ostravské nemocnici.

Do akce se zapojila řada vrcholových sportovních klubů, které poskytly vězeňské službě do dražby podepsané dresy nebo vyslaly své hráče či manažery na slavnostní představení projektu. Mezi zúčastněnými týmy nechybí ani HC Olomouc, v aukci můžete vydražit dres Rostislava Olesze. Slavnostního zahájení a tiskového brífinku 23. ledna 2020 od 10:30 se zúčastní generální ředitel VS ČR Petr Dohnal a zástupci partnerských sportovních klubů. Samotná aukce se bude konat od 23. ledna 2020 do 24. února 2020 na internetových stránkách sportovniaukce.cz.

Příslušníci Vězeňské služby ČR zahynuli tragicky při útoku aktivního střelce v čekárně traumatologického oddělení Fakultní nemocnice Ostrava dne 10. prosince 2019. Příslušník Věznice Heřmanice Petr Lang zemřel tragicky ve věku 49 let. V osudný den doprovázel na ošetření do fakultní nemocnice dceru, kterou hrdinsky zachránil obětováním vlastního života. Příslušník Věznice Ostrava Petr Šorm zahynul ve svých 39 letech. Sloužil u Vězeňské služby ČR od 15. 12. 2010 jako strážný - řidič oddělení vězeňské stráže. S manželkou měl devítiletého syna Jaroslava.