„Řada hokejových událostí – jako například titul mistrů světa ze Štvanice, slavná vítězství nad sbornou nebo olympijský triumf v Naganu – se stala neodmyslitelnou součástí naší národní historie,“ uvedl v  souvislosti s oslavami stoletého jubilea vzniku Československa prezident Českého hokeje Tomáš Král v tiskové zprávě. „Potěšilo nás proto, že se k oslavám výročí připojilo všech devětadvacet klubů, které v obou nejvyšších soutěžích nastupují.“

Kluby a fanoušci si na zimních stadiónech připomenou chvíle, v nichž hokej dokázal semknout národ a posilovat jeho hrdost.

„Hokej má kouzlo spojit v okamžiku velkých zápasů celý národ a posilovat národní cítění,“ prohlásil olympijský vítěz, trojnásobný mistr světa, bývalý reprezentační kapitán, asistent trenéra reprezentace Robert Reichel. „Vždy jsem byl hrdý na to, že mohu reprezentovat a bojovat za všechny, kteří nám drží palce. Vidět fanoušky s českou vlajkou nic nenahradí. Neměnil bych!“

Olomoučtí fanoušci se mohou těšit na speciální zážitek zejména v pátek 26. října na extraligovém duelu s Chomutovem, který bude věnován právě republikovému jubileu. Mimo jiných doprovodných aktivit v rámci zahájení zazní státní hymna.

Stoleté výročí od založení československého státu bude připomenuto i na komunikačních kanálech HC Olomouc. Sociální sítě čeká klubu unikátní přebarvení do národních barev, oslavám bude uzpůsoben i grafický vzhled obsahu a připraveny jsou i vzpomínky na bohatou historii HC Olomouc.

Na celé kampani České století se kromě agentury CzechTourism podílejí i další státní, regionální, místní a nevládní instituce. Pod patronátem Českého hokeje se zapojilo i 29 klubů, které sehrají svá utkání v rámci 13. a 14. kolo Tipsport extraligy a 18. a 19. kolo Chance ligy.

Celou tiskovou zprávu Českého hokeje k #czech100 najdete zde.

Více informací k celé kampani na www.spolecnestoleti.cz.