HC Olomouc vstupuje do světa esports!

Klub
O L O M O U C – Jako v současnosti jediný český hokejový klub zakládáme vlastní esportový tým, který bude působit pod názvem HC Olomouc esports. Tým vznikl ve spolupráci s esportovou organizací eKoVy a ve hře NHL od EA SPORTS budou Hanáky reprezentovat Kryštof "Krishot58" Kříž, Tomáš "Indris" Indra a Milan "fikuss_cz" Orlík, který ovládl klubovou kvalifikaci.

I vzhledem k současné situaci nejen v ČR, ale v celém světě, se esport velmi rychle rozvíjí a těší se velké oblibě, a to zejména u mladších generací. HC Olomouc se nyní stává prvním hokejovým klubem v ČR, který vstupuje do jeho světa. „Na první pohled se může zdát, že tímto krokem jdeme přesně proti filozofii klubu vést společnost k aktivnímu sportování. Naopak ale doufáme, že esportovým týmem oslovíme nový okruh potenciálních fanoušků a propojíme virtuální svět s tím reálným. Esport je v současnosti trendem, kterému se v dnešní době téměř nelze vyhnout, a nám je ctí, že jako první český hokejový klub můžeme oznámit založení esportového týmu. Chceme jím zaujmout zejména mladší generace a hráče esportu dostat od hraní her i k aktivnímu hraní hokeje, nebo alespoň k jeho podpoře z tribun našeho zimního stadionu,“ odtajňuje důvod založení esportového týmu olomoucký marketingový manažer Simon Vejtasa.

Tváří HC Olomouc esport bude kromě "Krishota58", "Indrise" a "fikusse_cz" také obránce Hanáků Tomáš Dujsík, který různým hrám holduje. Založení olomouckého esportového týmu ho velmi zaujalo. "Ve volném čase hraji různé hry, mezi kterými samozřejmě je i NHL. Jsem rád, že se alespoň částečně do fungování našeho esportového týmu budu moci zapojit a doufám, že se budeme těšit podpoře fanoušků, kteří momentálně bohužel nemohou na tribuny při našich klasických utkáních."

Olomoučtí hráči esports

Prvním projektem, ve kterém nový tým už můžete sledovat, je ENYAQ Hockey League. Tým Hanáků se bude snažit vylepšit 13. místo z loňské premiérové sezony EHL. Za cíl si rozhodně dává minimálně účast v play-off, do kterého postoupí nejlepších osm týmů základní části. "Novinkou je, že letos je tým složen ze tří hráčů, přičemž oba mí spoluhráči patří ke špičce hráčů NHL. Cílem je určitě vybojovat účast v play-off a hrdě a úspěšně reprezentovat barvy HC Olomouc," prozrazuje Tomáš "Indris" Indra.

HC Olomouc založil vlastní esportový tým ve spolupráci s organizací eKoVy z.s., která se zabývá děním okolo esportu. “Hlavním cílem naší organizace eKoVy z.s. je propojovat virtuální svět s tím reálným. Spolupráce s profesionálními týmy jako je HC Olomouc je cesta, která dostává do povědomí esport jako celek a na druhou stranu postupně zapojuje i fanoušky her do světa reálného sportu. Jsme rádi, že se nám přes stále krátké působení na scéně tato partnerství daří uzavírat. Na spolupráci s HC Olomouc se těšíme a věřím, že si budeme vzájemnou inspirací. Zcela určitě si nenechte ujít sociální sítě HC Olomouc esports. Dozvíte se zde více o našich hráčích, vyzkoušíme jejich reálné hokejové dovednosti, ale navíc se podíváme i trochu do zákulisí hokeje extraligového,” říká Michal Gleich, zástupce eKoVy z.s.

S propojením HC Olomouc a esportu je spokojený i předseda eKovy David Kotrman. “Jsem rád, že se nám povedlo zrealizovat toto propojení v profi hokeji i na naší půdě. Využiji tento prostor pro poděkování managementu eKoVy a lidem, kteří přispívají k chodu organizace. Díky moc!“

HC Olomouc esports můžete již nyní sledovat na sociální síti Instagram. Podrobnější informace o jednotlivých hráčích našeho týmu přineseme v následujících dnech.

HC Olomouc vstupuje do světa esports