Hanáci budou chtít po repre pauze potvrdit formu na ledě Vítkovic

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Poprvé po reprezentační přestávce vyjedou Hanáci na led už zítra, a to konkrétně ve Vítkovicích. Olomouc bude chtít navázat na dvě výhry před pauzou, domácí Ridera se zase poprvé představí před vlastními fanoušky s novým trenérským týmem. Zápas začíná ve středu 18. 12. od 17:30 v Ostravar Aréně.

Před reprezentační pauzou Hanáci vyhráli doma (Litvínov) i venku (Sparta), takže mohli odpočívat s klidnějším srdcem. „Pro psychiku je určitě výborné, že jsme vyhráli a připsali si 6 bodů, ale v posledním kole vyhrály i všechny týmy okolo nás, takže pořád musíme být ve střehu a pravidelně bodovat,“ zvedá varovný prst Lukáš Nahodil.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

Během pauzy Hanáci trénovali i odpočívali. „Bylo to tak nějak půl na půl, dva dny se odpočívalo a pak se do toho zase najelo a dřelo se. Tréninky byly náročné, ale v půlce ledna se nám určitě bude nahnaná fyzička hodit,“ pokýval hlavou Nahodil. Ostatně už program na konci prosince je pro hokejisty velmi náročný – ve středu hrají ve Vítkovicích, v pátek doma proti Mladé Boleslavi a v neděli ve Zlíně. Na druhý svátek vánoční pak doma přivítají Karlovy Vary, o dva dny později Pardubice a rok 2019 uzavřou v pondělí 30. na ledě Kladna.

Proti Vítkovicím letos Hanáci nastoupili dvakrát – nejprve v úvodním zápase sezóny zvítězili v prodloužení 1:2, poté jim však Ridera porážku vrátila (3:4p). Zajímavostí přitom je, že poslední 3 zápasy těchto soupeřů muselo rozhodnout až prodloužení, nebo dokonce samostatné nájezdy. „Vůbec nevím, čím to může být,“ kroutil hlavou odchovanec Třebíče. „Letošní sezónu mají mladý tým, který je hodně bruslivý. Ani jednomu týmu se nepodařilo odskočit na rozdíl 3-4 gólů, proto jsou ty zápasy tak vyrovnané,“ přemýšlel. „Poslední zápas vyhrály Vítkovice v Hradci, odkud se vozí body těžko, takže se dá očekávat těžký zápas. Já ale doufám, že se nám podaří navázat na poslední zápasy před pauzou a odvezeme si body domů do Olomouce,“ doufá Nahodil.

Útočník s číslem 19 po několika změnách v sestavě zakotvil ve druhé formaci společně s Lukášem Klimkem a Pavlem Musilem. „Kluci jsou výborní hokejisti a já jsem nadšený, že s nimi můžu hrát. Myslím, že nám to funguje na ledě a rozumíme si i lidsky, mimo led. Chce to dávat ještě víc branek a bude to všechno o malinko veselejší,“ pochvaloval si spolupráci útočník. A jeho slova potvrzují také statistiky – samotný Nahodil má na svém kontě 9 branek a společně se Zbyňkem Irglem je na čele týmové tabulky kanonýrů (v kanadském bodování je pak druhý). „Statistiky nesleduju, ale občas člověk něco zaslechne. To, že mám stejně gólů jako Zbyňa je úžasné. Ale sezóna ještě nekončí a doufám, že ho pořádně proženu a dostaneme se oba na vyšší čísla,“ pousmál se.

To nejdůležitější o soupeři:

Ve Vítkovicích se v posledních týdnech děly věci. Po sérii špatných výsledků byl odvolán trenér Jakub Petr a na jeho místo nastoupil Mojmír Trličík s asistenty Rostislavem Kleslou a Ladislavem Svozilem. A nový trenérský zažil na ledě Mountfieldu úspěšnou premiéru – z východu Čech si odvezl výhru 0:2, čímž zároveň přeťal sérii 6 porážek v řadě. Podruhé v sezóně navíc Ridera zaznamenala nulu.

Vítkovice body potřebují jako sůl – letos jich získaly jen 30, a to je řadí na předposlední místo tabulky (stejný počet bodů má také Litvínov, ale ten má lepší skóre) těsně před Pardubice (27 bodů). Na brankáře Vítkovic jde za zápas v průměru nejvíce střel ze všech týmů extraligy a zabrat by Vítkovice měly i v přesilovkách. Na domácí ledě se navíc Rideře moc nedaří, za plný počet dokázala letos bodovat jen dvakrát, šestkrát vyhrála v prodloužení a celkem 9x prohrála (z toho 6x v základní hrací době).

Hlavní trenér: Mojmír Trličík
Hala (kapacita): Ostravar Aréna (12 500)
Poslední utkání: Výhra nad Hradcem Králové 0:2

Srovnání výsledků:

HC Olomouc HC Vítkovice RIDERA
34 (9.) Body (umístění) 30 (13.)
Zbyněk Irgl (9+10) Nejproduktivnější hráč Roberts Bukarts (10+12)
Zbyněk Irgl
Lukáš Nahodil (oba 9)
Nejlepší střelec Roberts Bukarts (10)