Hanáci doma uvítají Plzeň. Oplatí škodovce debakl z posledního vzájemného zápasu?

Jiří Polášek
O L O M O U C – V rámci třiatřicátého kola Tipsport Extraligy ledního hokeje do Plecharény zavítá tým ze západu Čech. Hanáci od něj naposledy dostali výprask 6:1, doma ho ale dokázali naopak porazit 4:1. Úvodní buly padne v úterý 21. prosince v 18 hodin.

Páteční večer se nesl v duchu dalšího extraligového zápasu. Do plecharény se dostavili bruslaři. V první třetině se několikrát vylučovalo. Právě z přesilovky šel soupeř poprvé do vedení, když se prosadil Martin Ševc.

Olomoučané poslední zápas sehráli před reprezentační pauzou se Spartou. Zápas v o2 Aréně byl prapodivný. Jan Buchtele otevřel skóre už jednatřicet sekund po startu. Tři sekundy po začátu čtvrté minuty už ale bylo srovnáno, o což se zasloužil Jan Bambula.

První skončila remízou, stejně tak také druhá třetina. Ta měla dost podobný průběh. Jan Buchtele přidal gól jako první, následně ho po asistenci Bambuly napodobil Vilém Burian. A tak skóre bylo před poslední třetinou stále nerozhodné.

⇒ Útočník Jan Káňa

Poslední perioda naopak přinesla brzký, a hlavně druhý gól Jana Bambuly v utkání. Ten Skóroval už ve třetí minutě, a i přes následné oslabení se zdálo, že Hanáci dovedou zápas do zdárného vítězného konce. Jenže proti byl Tomáš Pavelka, který zaznamenal branku čtyřiadvacet sekund před sirénou.

Za celý zápas se vůbec neprosadila formace Davida Krejčího. „Ze začátku sezóny jsem byl spokojen, ale v posledních zápasech se nám nedařilo dávat góly v situacích pět na pět,“ komentoval výkon první lajny křídelník Jan Káňa. Jeho formace moc nevynikla ani v minulém zápase. Skórovala jednou, ovšem trefil se Vojtěch Tomeček.

I přesto ale jak David Krejčí, tak Jan Káňa zůstávají v top desítce nejlépe bodujících hráčů TELH. Přesněji jsou nyní na deváté, respektive osmé pozici. „Před sezónou bych to nečekal a jsem za to moc rád. Ale ještě není konec, je přede mnou dost práce, abych si to udržel,“ sdělil Káňa.

Právě Káňa ale nakonec rozhodl o bonusovém bodu pro Olomouc. Prosadil se hned při prvním nájezdu a vzhledem k tomu, že nikdo z jeho spoluhráčů a vyjma Jana Buchteleho ani z protihráčů již neskóroval, v šesté sérii, kdy se pořadí otočilo, dostal příležitost dalšího nájezdu a druhým gólem utkání ukončil.

To nejdůležitější o soupeři

Plzeň operuje v horních patrech extraligové tabulky. Většinu zatím odehrané podzimní části se drží v top čtyřce. Nyní je právě na čtvrtém místě, tedy posledním, které zaručuje přímý postup do play-off. Na mistrovský Třinec ale ztrácí už čtrnáct bodů, naopak ze spodu se na ni tlačí týmy ze středu tabulky, jako jsou Vítkovice, Kometa a Mladá Boleslav.

Ofenzíva Plzně patří k těm nejlepším v lize. Západočeši nastříleli už osmadevadesát branek. Více jich dokázala vsítit pouze Sparta a Pardubice. Naopak ale také hodně gólů dostávají. Přesněji už inkasovali šestaosmdesát branek. Jen pět týmů dostalo více gólů.

Kádr týmu doznal během letošní sezóny už několika změn. V prosinci odešel Petr Kodýtek jako volný hráč. Taktéž proběhl trejd s Mladou Boleslaví, kdy za Matyáše Kantnera přišel Jan Dufek. Tým od září opustili také Jakub Pour, Dominik Furch a Jiří Beníšek.

Letos už se oba týmy setkaly ve dvou duelech. Pokaždé vítězil domácí mančaft. Nejprve si Olomouc na Plzeň vyšlápla a porazila ji v poměru 4:1. V říjnu si to ale Hanáci odskákali, když jim porážku Západočeši oplatili pořádným přídělem – 6:1.

Hlavní trenér: Václav Baďouček, Miloš Říha
Hala (kapacita):LOGSPEED CZ Aréna (8 236)
Poslední utkání: Výhra 3:2 s Třincem