Hanáci jedou potvrdit formu do Benátek

Ondřej Kubát
O L O M O U C - Rychlé tempo nabrala v posledních dnech první hokejová liga. Olomoučtí Kohouti potěšili výhrami nad prvními třemi týmy tabulky, v šestadvacátém kole je ale čeká soupeř ze spodní poloviny – aktuálně třinácté Benátky nad Jizerou. Zápas se hraje ve středu od 17:30 u řeky Jizery.

Hokejisté Mory dokázali, že jim hokej není cizí. V posledních pěti zápasech hned čtyřikrát vyhráli, získali dvanáct bodů a navíc porazili celky jako Ústí nad Labem, Chomutov a Jihlavu, tedy nejlepší tři týmy soutěže.

HC Benátky nad Jizerou

I díky tomu si Hanáci upevnili místo v první osmičce a směle se poohlížejí směrem nahoru. Dalším, kdo stojí v cestě, jsou Benátky nad Jizerou. Ty jsou sice až třinácté, ale v posledních třech kolech vykazují rostoucí formu.

Benátky totiž nejdříve porazily po samostatných nájezdech Duklu Jihlava, následně přivezly tři body z Tábora a naposledy si venku poradily s Pískem v poměru 4:1.

Výsledek zápasy by se dal jednoduše odvodit. Olomouc vždy venku jednou vyhraje a poté jednou prohraje. Po vítězství v Jihlavě by tak měla ve středních Čechách následovat porážka. "Doufám, že to tak nebude. Chceme pokračovat v jakési vítězné šňůře," doufá Petr Haluza. "Chceme určitě získat další body, a jít tak v tabulce výš, než jsme teď," dodává.

Hanáci přitom nemají jasno, s kým do zápasu nastoupí. Zda je přijede posílit někdo z extraligy, to bude jasné až v den zápasu. A informovat vás budeme v aktualitách na webu. Jisté je, že hrát nebudou zranění obránci Koma a Tesařík.

Do hry možná zasáhne i únava. Petr Polodna odehrál v sobotu zápas za Moru v Jihlavě a v neděli se už hlásil v dresu Komety Brno. Na úterní zápas Komety s Litvínovem pak byli povoláni Kucharczyk a Vyrůbalík.

V prvním letošním vzájemném měření sil se lépe dařilo Olomouci, která na vlastním stadionu zvítězila 4:1. Jak dopadne měření sil tentokrát? Utkání mezi Benátkami a Olomoucí, které začíná ve středu od 17:30, bude řídit trojice sudích Horák – Kreuzer, Polonyi. Průběh střetnutí můžete sledovat v on-line textovém přenosu.

Sestavy z minulého kola

HC Benátky nad Jizerou: Stejskal – Kolmann, Bendik, Vála, Ulrych, Holub, Štich – Jech, Kica, Weiss, Loskot, Bárta, Kopic, Urban, Pabiška, Klimt, Krejčík, Skořepa, Nevyhoštěný. Trenér: Milan Černý.

HC Olomouc: Žigárdy – Mikel, Ondrušek, Janáček, Vyrůbalík, Nedbálek, Bartoň, Lhotský – Šedivý, Ministr, Ondráček – Kucharczyk, Domin, Haluza – Černý, Brančík, Polodna – Pekr. Trenéři: Petr Fiala, Jan Tomajko.