Hanáci mají před sebou poslední přípravný zápas. Čeká je odveta ve Vítkovicích

Kristýna Nováková
O S T R A V A - Sezóna už nám pomalu klepe na dveře a Hanáky čeká poslední přípravný zápas před ostrým startem. Jejich soupeřem budou tentokrát opět Vítkovice, s nimiž Olomouc minulý týden v plecharéně zažila třeskutý zápas plný gólů i vyloučení. Jak dopadne odveta v Ostravě se dozvíme už ve čtvrtek 10. 9., utkání začíná v 17:30.

Ve středu dopoledne měli Hanáci pořádně napilno - kromě klasického tréninku je totiž čekalo i tradiční týmové focení. „Beru to tak, že to k tomu patří,“ pokrčil rameny Rostislav Olesz. „Je super, když se to zvládne v jeden den dopoledne. Stát celý den v té výstroji není příjemné. Když člověk trénuje, je to v pohodě, ale jak člověk stojí na zemi a přešlapuje,“ vykládal. Hanáci si tak vůbec poprvé na ledě vyzkoušeli nové dresy. „Upřímně jsem si ho pořádně nestihl prohlédnout,“ zasmál se trochu zaskočeně Olesz. „Viděl jsem to jenom trošku, líbí se mi to velké logo na hrudi,“ chválil nový design.

⇒ Útočník Rostislav Olesz

Ve čtvrtek čeká Kohouty završení letní přípravy na ledě Vítkovic. Rostislav Olesz patří k početné skupině hráčů, kteří v minulosti modrobílý dres oblékali. „Je to vždycky speciální, když člověk hraje proti klubu, ke kterému má blízko, má tam kamarády, známé a bydlí v tom městě,,“ přiznal. „To je vlastně půlka našeho týmu,“ dodal po chvíli se smíchem. Pro oba celky to bude už druhé vzájemné střetnutí během posledních dvou týdnů, v tom prvním zápase viděli diváci v plecharéně celkem 10 branek. „Padalo hodně gólů, uvidíme, v jakém duchu se to bude odehrávat zítra. Neřekl bych, že to bude nějak vyhecované,“ myslí si olomoucký útočník. Olomouc v posledních dnech sužuje početná marodka, která míchá zápasovými sestavami, je tedy otázka, v jakém složení nastoupí svěřenci trenérského dua Tomajko-Moták ve Vítkovicích. „Sužují nás zranění, takže nejsem pořád pospolu. O to je těžší se sehrát, něco nacvičit,“ potvrzuje hráč s číslem 57 na zádech. „Pořád se to nějak mění.“

To nejdůležitější o soupeři

Pro oba celky se jedná o poslední utkání letní přípravy. Vítkovice měly sice ještě v mezičase odehrát jeden zápas proti Kometě, ten však byl nakonec z preventivních důvodů odvolán. A jak si Ostravané v přípravě vedli? Vypjatý zápas v Olomouci skončil nerozhodně 5:5 - po vyhrocené třetí třetině se oba týmy rozhodli, že se spokojí s nerozhodným výsledkem a prodloužení hrát nebudou.

Vítkovice nevstoupili do Generali Česká Cupu ideálně - hned na úvod podlehli zlínským Beranům 4:3 a poté také rivalovi z Třince (3:4). Chuť si svěřenci trenéra Trličíka spravili hned v následujícím zápase na ledě Přerova, který deklasovali poměrem 1:7. I druhý vzájemný zápas Ridera vyhrála, tady byl však výsledek jen velmi těsný - 1:0. Také předposlední zápas základní skupiny se Vítkovicím vydařil podle jejich představ, nejenže Zlínu oplatili úvodní porážku, ale také se vrátily do boje o postup do vyřazovací části turnaje. Poslední utkání v Třinci však Ostravané nezvládli, a tak se museli spokojit se třetím nepostupovým místem.

Po skončení Generali Česká Cupu odehrály Vítkovice ještě další tři přípravná utkání. Kromě Olomouce se představily také na ledě Šumperka, který přehrály 2:4 a zavítaly také do nedalekého Havířova. Tentokrát už však výsledek tak pozitivní nebyl, domácí AZ vybojovalo výhru 5:2.

Hlavní trenér: Mojmír Trličík
Hala (kapacita): Ostravar arena (10 004)
Poslední utkání: Výhra 4:2 nad Šumperkem.

Statistiky obou týmů z minulé sezony:

TELH 2019/2020
HC Vítkovice Ridera - Olomouc

umístění v tabulce
134:175 - 63 bodů
skóre a body
123:129 - 77 bodů
Roberts Bukarts 42b (16+26)
nejproduktivnější hráč
Zbyněk Irgl 37b (15+22)
Roberts Bukarts - 16 branek
nejlepší střelec