Hanáci přivítají Pardubice. Naváží na dobrou bilanci z minulé sezóny?

Lukáš Losleben, Kristýna Nováková
O L O M O U C – Po nepovedeném zápase v Třinci se Kohouti chystají na další domácí střetnutí, tentokráte proti pardubickému Dynamu. S týmem z východních Čech měli Hanáci v minulé sezóně pozitivní bilanci tří výher a jedné porážky. Nyní budou chtít na tyto úspěchy navázat a i v prvním společném klání nového ročníku zvítězit! Utkání začíná v pátek 27. 9. v 18 hodin na Zimním stadionu v Olomouci.

Zápas na ledě Ocelářů se Kohoutům nevyvedl podle představ. Zásadní zlom přišel ve druhé třetině, kdy dokázali domácí vsítit hned tři branky. "První třetinu jsme hráli dobře, nicméně v té druhé jsme udělali chyby, z nichž padly branky," hodnotil útočník Vojtěch Tomeček.

⇒ Útočník Vojtěch Tomeček

V závěrečné části sice Hanáci dokázali zatlačit a snížit, nicméně na vyrovnání jejich výkon nestačil. "Snažili jsme se s tím něco udělat. Góly jsme sice dali, jen škoda, že jich nebylo víc. My hlavně nesmíme vypínat jako v té druhé třetině, abychom nedostávali branky tak rychle," řekl pětadvacetiletý forward.

V pátek čeká na Kohouty další zápas, a to na domácím ledě proti Pardubicím, které se nachází na dvanáctém místě tabulky. Východočeši prošli během léta značnou obměnou týmu. "Zahlédl jsem na internetu, že posílili o nějaké hráče, nicméně hrát jsem je ještě neviděl. Určitě budeme mít nějaké video, takže se na jejich hru podíváme," uvedl Tomeček.

To nejdůležitější o soupeři:

Minulou sezónu zachránily Pardubice svoji příslušnost v extralize až na poslední chvíli. Možná i proto udělalo vedení Východočechů v kabině spoustu změn. Vrátil se Jan Kolář, dále přišel Denis Kindl, Robert Kousal, Radoslav Tybor, Martin Látal a Michal Ivan. Podepsanou smlouvu měl i kanadský útočník Corey Locke, nicméně ten zcela nestandardně ukončil kariéru pouhé dva dny před prvním extraligovým kolem. Na brankářské pozici pak přibyl Jakub Štěpánek. Opačným směrem zamířilo hned šestnáct hráčů,mezi něž patřili například Brian Ihnačák, Vojtěch Budík či Petr Sýkora s Petrem Čáslavou. Tato rošáda ale zatím nenese své ovoce. Z prvních čtyř zápasů dokázalo Dynamo vyhrát jediný, a to ve třetím kole na ledě Litvínova. Ostatní utkání skončila pro Pardubice porážkou. Naposledy nestačily v derby na Hradec Králové, kterému v domácím prostředí podlehly 1:2.

Kohouti mají s Pardubicemi za loňskou sezónu pozitivní bilanci. Ze čtyř utkání dokázali třikrát zvítězit, kdežto Dynamo se radovalo pouze jednou. Hanáci dokázali svého soupeře i gólově přestřílet, a to v poměru 13:11.

Hlavní trenér: Ladislav Lubina
Hala (kapacita): Enteria Aréna (10 194 diváků)
Poslední utkání: Prohra 1:2 s Hradcem Králové