Hanáci se v neděli odpoledne představí v Třinci. Přivezou body z Werk arény?

Josef Prášek
O L O M O U C – Rok 2020 zatím Kohoutům nesedl, ale je pravdou, že program posledních utkáních byl s celky z první šestky. Jinak tomu nebude ani v dalším duelu, kdy Hanáci zamíří na led pátého Třince, se kterým mají v letošní sezóně vyrovnanou bilanci. Který z týmu vyhraje třetí vzájemné klání? Zápas začíná v neděli 12. ledna, a to již od 15 hodin v třinecké WERK aréně.

Hanáci začali nový rok s těžkými soupeři a získali zatím jeden bod s Plzní. V tabulce tak klesli na 11. místo. Třetí porážka v řadě přišla doma s brněnskou Kometou. „My je sice tlačili, ale k čemu to pak je, když stejně prohrajeme. Hold Kometa má taky své kvality, dobře jim navíc zachytal brankář. Proti tomu se těžko hraje,“ říká obránce Jan Jaroměřský.

⇒ Obránce Jan Jaroměřský

Počet střel vyzněl přitom lépe pro Kohouty, kteří soupeře přestříleli o deset ran a příležitostí ke skórování neměli zrovna málo. „Hokej se hraje pro lidi, takže se musíme prezentovat nejlepším výkonem. My jsme se postupně zvedali a hra byla lepší a lepší. Chyběl nám vždy kousek, abychom to propálili. Minimálně bod jsme měli vybojovat,“ myslí si člen zadních řad.

Vítězná trefa Komety padla po skrumáži před brankou, kdy hostující útočník v pádu dopravil puk do sítě. „Góly soupeře byly šťastné, ta druhá trefa byla po takové odražené střele, kdy to jejich hráč pak dorazil do branky. Je to škoda, hlavně nás to mrzí vůči fanouškům, jelikož poslední zápasy jsme je výsledkově nepotěšili,“ povídá zklamaně obránce, jenž v utkání zblokoval tři střely hokejistů Brna.

Potěšit své příznivce budou moct Olomoučtí v neděli, kdy jedou na led pátého Třince a pokusí se bodovou sbírku navýšit. „Do Třince jedeme samozřejmě vyhrát, je to soupeř sice těžký, ale my jsme u nich několikrát překvapili,“ připomíná Jan Jaroměřský, který z kádru Ocelářů zná především jednoho forvarda. „Osobně tam znám Erika Hrňu, který zde působil.“

To nejdůležitější o soupeři:

Třinec na konci prosince hrál slavný turnaj – Spengler Cup v Davosu a postoupil až do finále, což se českému zástupci podařilo naposled v roce 2004. Tým Kanady ale ve finále porazil právě Oceláře z Třince 4:0.

V české extralize hrají Třinečtí minimálně o první šestku v tabulce, doposud se jim to daří, jelikož jsou pátí se ziskem 57 bodů. Na čtvrtou Kometu ztrácí dva body a k tomu mají dvě utkání k dobru. Musí se ale i ohlížet dozadu, protože v závěsu jsou Karlovy Vary a Mladá Boleslav. V novém roce moravskoslezský celek vyhrál oba zápasy, a to venku se Zlínem 4:2 a ve Varech 2:1 po prodloužení.

Ve vzájemných zápasech si zatím nevedl lépe nikdo. Třinec na svém ledě vyhrál jasně 7:3, ovšem Hanáci v plecharéně vrátili soupeři tento debakl a zvítězili 3:1.

Hlavní trenér: Václav Varaďa
Hala (kapacita): WERK ARENA (5 400 diváků)
Poslední utkání: Výhra 4:2 se Zlínem

Srovnání výsledků:

HC Olomouc HC Oceláři Třinec
42 (11.) Body (umístění) 57 (5.)
Zbyněk Irgl (11+15) Nejproduktivnější hráč Matěj Stránský (13+14)
Lukáš Nahodil (12) Nejlepší střelec Matěj Stránský (13)
Jan Lukáš (91,13%)
Branislav Konrád (90,54%)